DUYURULAR

METİN YILANCI

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Dönem

2016 yılı; ülkemiz açısından tarihi bir imtihanın, milletçe dik duruşun, cesaretin, kenetlenmenin ve bu kenetlenme sonucu, karanlık odakların ve şer güçlerin oyunlarını boşa çıkarma yılı olmuştur.

Yaşanan nice talihsiz olayın da 2016 yılında kalmasını umut ediyorum.

Yeni yıl ile birlikte ülkeme esenlik gelsin istiyorum. Milletçe zor bir dönemden geçmekteyiz. Huzurumuzu bozmayı hedefleyerek, kardeşlik bağımızdan rahatsız olan, devletimizin; daha güçlü bir devlet olma yolunda ilerleyişini engellemek isteyen, dış mihrakların ve hain işbirlikçilerinin yapmış oldukları tüm terör faaliyetlerini esefle kınıyorum. Devletimizin bağımsızlığına, huzuruna ve barışına kastederek bu aziz vatanı ortadan kaldırmayı hedefleyen tüm şer güçlerin 2017 yılında etkisiz hale getirilmesini istiyorum.

Gelen bu yepyeni yılın dünya üzerinde her yaşam alanına yayılmış;  huzurun ve güvenin eksik olmadığı, savaşların, zalimce çıkarların yaşanmadığı, silahların sustuğu, çocuk seslerinin sevinçle yankılandığı, açlığın, nefretin, zulümlerin son bulduğu, barışın, iyiliğin, huzurun hakim olduğu, her milletten insanın refah içinde yaşadığı, kötünün değil, insanlığın ve iyiliğin kazandığı bir yıl olmasını, dünya barışının, birliğin, beraberliğin, paylaşma duygusunun ve dostluğun artarak çoğalmasını yürekten diliyorum.

Yeni yılda tüm İslam coğrafyasına yapılan haksızlığın, zulmün ve gözyaşının sona ermesini temenni ediyorum.

Hepinizin yeni yılını kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu vesile ile; 24 Aralık 2016 tarihinde yapılan Büro Memur-Sen 6’ncı Olağan Genel Kurulunda genel başkan yardımcılığı görevine seçilmenin haklı gururunu ve onurunu yaşatan teşkilatımızın siz değerli üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Üstlenmiş olduğumuz görevin ne kadar kutsal olduğunu, sorumluluğun ne denli büyük ve ne denli hassasiyet taşıdığının bilinci ve çabası içindeyim.

Bu kutlu görevde yol arkadaşlarım Sayın Genel Başkanım Vecdi YANBAZ, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa ÖZŞAHİN, Genel Başkan Yardımcıları Bekir TURHAN, Yıldırım AKBABA, Turan ÇETİNKAYA ve Feyim BİNGÖL ile birlikte, en geniş üye sayısına sahip teşkilatımızı en üst noktaya taşıyacağız.

Emek ve mesai harcayarak bu zor ve ağır görevi tam bir takım ruhu içerisinde gayretle,  kararlılık ve doğru adımlarla sürdüreceğiz.

Gayretimiz; çağın gerekliliklerine uygun, her alanda kazanımlar edinilmiş,  sosyo–ekonomik açıdan daha iyi, daha güvenilir, daha kaliteli bir yaşama yönümüzü çevirmektir.

Sizlerin bu uğurda güvenine ve desteklerine layık olmaya çalışacağım.

Her anlamda çizgisi değişen, ilerleyen, başaran, üreten, yenilenen, bir ve birlik olma düsturu içinde gelişmişlik çıtasını yükselten, değişime ve dönüşüme ön ayak olan bir sendika olarak;

Yeni başlangıçların teşkilatımıza, davamıza, ülke ve milletimize hayırlı olmasını en derin duygularla temenni ederim.

Sağlıcakla kalın. 

 
METİN YILANCI DİĞER YAZILARI

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans