DUYURULAR

METİN YILANCI

Mehmet Akif İnan’ın İzinde

 

Mehmet Akif İnan’ın İzinde

 

Yiğitler yol alsa destana doğru / Şehitler gözümde aynen bayraktır.
Gel kurut bu çağın kargaşasını / Seninle beklenen şimdi şafaktır.

Mehmet Akif İNAN

 

 

 

Vefatının 17. yılında rahmetle andığımız Mehmet Akif İNAN; hedefleri doğrultusunda teşkilatlanmış koca bir topluluğun neferi olmuştur.

 

O; şahsına münhasır bir edebiyatçı, akademisyen, bilim insanı ve araştırmacı olmasının yanı sıra aktif rol aldığı sivil toplum kuruluşları ve sendikal faaliyetleri ile kendi çağının savaşçısı, edebiyat ve fikir dünyasına yaptığı hizmetleriyle fikri hür, iradesi sağlam, ahlakı yüksek bir neslin yetişmesine önemli katkıları olan ve Cahit ZARİFOĞLU’nun da belirttiği gibi yedi güzel adam biri olmuştur.

 

Mehmet Akif İNAN, edebi yönü kadar eylemsel yönüyle de öne çıkmıştır. Çağın saldırılarına direnen,  eylemlerini inancıyla pekiştirmiş, İslam milleti olma yolunda mücadele etmiştir. Edebiyattan bilime, siyasetten sendikacılığa uzanan bu çabasında toplumun farklı katmanlarını bir araya getirmenin, insani değerlerin, hakkı savunmanın, emeğe saygının, sivil örgütlenme gerekliliğinin, yol gösterici olmanın, inandığı yolda öncülük etmenin, fikir üretmenin, batıcılığa karşı yerli düşüncenin önemine vurgulamış, kurduğu ve başkanlığını yaptığı sendika ile Türkiye’de sendikacılığa farklı bir bakış, farklı bir boyut kazandırarak bilge bir sendikacılık yapmıştır.

İşte bizde bu noktada, bu bilge anlayışla;  bayrağı daha ileriye götürme görevini üstelenen teşkilatımızın sizlerinde fikir ve katkılarıyla güzel işler başaracağına inancım sonsuzdur. Başarının sırrı, açık ve samimi olmanın ispatı, sizlerle olan istişaremizdir. Dava hepimizin davasıdır ki davamızda başarılı olmayı bizler kendimize dert edinmeliyiz.  Ciddiyetle, gayretle ve istişare ile…

         Öncelikli görevimiz bilinç kazanmak, yenilikte öncü ve çözüm odaklı olmaktır. Birlik ruhu içerisinde sadakatle yürüyerek umutsuzlara umut, karanlıklara ışık olma gayretinde olmaktır.

         Düsturumuz, aydın bir sendikacılıkla kendi alanında farkını ortaya koymak, yalnızca maddi kazanımlarla değil, manevi kazanımlar da sağlamaktır. Mevcut hakların korunarak mazlumun yanında bir sendikacılık anlayışı ile daima HAK’kı söylemek, adaletin sağlanması için sonuna kadar mücadeleyi elden bırakmamaktır.

          

         Peki birlikte neleri başaracağız.

 

Toplumların ilerlemesi, gelişip güçlenmesi, bilim ve sanat gibi medenilik ölçüsü kabul edilen birçok alanda kendi farkını yaratmış ve toplumun gerçek bir emekçisi olan kadınlarımızın sorunlarını KADIN KOLLARIMIZLA ele alacağız.

 

Ülkemizin ve geleceğimizin teminatı, yeniliğe ve geleceğe açık, fikirlerine ve teknolojik bilgilerine ihtiyaç duyduğumuz, toplumun değişmesinde ve ilerlemesinde etken bir rol oynayan gençlerimizle omuz omuza vererek GENÇLİK KOLLARIMIZLA aktif rol oynayacağız.

 

İş gücüne katılımında yaşadıkları psiko-sosyal ve ekonomik gibi çok boyutlu sorunları ENGELLİLERLE İLGİLİ BİRİMLERİMİZLE birlikte çözüme kavuşturacağız.

 

         Nitekim Dr. Moshe FELDENKRAİS’in de dediği gibi  “Amacımız; imkânsızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yapmanın yollarını arayıp bulmak" olacaktır.

 

 
METİN YILANCI DİĞER YAZILARI

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans