DUYURULAR
ZAMAN GAZETESİ’NDEN BÜRO MEMUR-SEN ERZURUM ŞUBESİNE İADE-İ ZİYARET

ZAMAN GAZETESİ’NDEN BÜRO MEMUR-SEN ERZURUM ŞUBESİNE İADE-İ ZİYARET


KARARNAME İLE KAZANILMIŞ HAKLARDA GERİYE GİDİŞ VAR

Zaman Gazetesi Erzurum BÖlge Yayın Temsilciliği gÖrevine atanan Ersin Demirci, kendisini daha Önce ziyaret eden Büro Memur-Sen Erzurum Şubesine iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette, kamu çalışanlarının sorunları ve sorunların kamuoyuna duyurulması üzerinde duruldu.

Büro Memur-Sen Erzurum Şube Başkanı Erten Aksoy, memurların halen siyaset yapma yasağının bulunduğunu ancak işçilerin bu yasak kapsamı dışında olduğunu sÖyledi.

ülkenin eğitim seviyesine bakıldığında en yüksek kesimin memurlar olduğunu belirten Şube Başkanı Erten Aksoy, “ülkeyi yÖneten tüm bürokratlar memurdur. Milletvekili seçilenlerin çoğu da memurluktan gelmektedir. Buna rağmen memurlara siyaset yasağının sürdürülmesi anlaşılır bir durum değildir. Bu eksikliğin giderilmesi ve siyaset yasağının kaldırılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

KARARNAME İLE KAZANILMIŞ HAKLARDA GERİYE GİDİŞ VAR
Toplu sÖzleşme yasasının bir an Önce çıkartılması gerektiğini vurgulayan Erten Aksoy, memurların toplu sÖzleşme yasasını dÖrt gÖzle beklediğinin altını çizdi. Eşit işe eşit ücret uygulamasıyla ilgili yayımlanan kararnameye değinen Aksoy, “2012 başında yürürlüğe kararname eksiktir. Kararname ile eşit ünvana eşit ücret getirilmektedir. Bu uygulama ile birçok kurumdaki çalışanların haklarında geriye doğru gidiş olmaktadır. çalışanlar hak kayıplarına uğramaktadır, verilen haklar geri alınmaktadır. Bu mağduriyetlerin giderici tedbirlerin acilen alınması gerekmektedir. Adliyeler başta olmak üzere birçok kuruma 24 saat üzerine mesai yapmalarına rağmen nÖbet ücreti Ödenmediği gibi ek Ödeme oranların da diğer kurumlara yakın oranlarda artırıldı.  Bu uygulama fazla çalışanı ve üreteni ücret ve sosyal haklar yÖnünden cezalandırmaktadır.  Büro Memur-Sen olarak her platforumda sendika ve sendikacılığı anlatmaya devam edeceğiz.  Sorunlara çÖzüm Önerilerini sunacağız. Memurlarımızın, emeklerinin karşılığının hiçbir kurumsal ya da kişisel ayrımcılığa gidilmeden eşit olarak verilmesini istemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MEMUR-SEN’İN üLKENİN SORUNLARINA KARŞI GÖSTERDİĞİ çABA TAKDİRE ŞAYANDIR
Sendikalar konusunda çoğu ülkenin Türkiye’den  ileride olduğunu kaydeden Zaman Gazetesi BÖlge Yayın Temsilcisi Ersin Demirci ise sendikaların ülkeyi yÖnetenler ve ülke halkı üzerinde çok etkili olduğunu sÖyledi. İnsanların sendikalara çok inandıklarını ifade eden Ersin Demirci, bunu sendikaların siyasetten tamamen bağımsız olmasına bağladı.  Sendikaların sorunlara çÖzüm bulmak için çalıştığını ve bu konuda da çok başarılı olduklarını dile getiren Demirci, “ülkemizdeki sendikaların ülkenin sorunlarına çÖzümde partiler üstü çalışmalarda bulunmaları gerekmektedir. Siyasetten arınmış sendikaların memurun, halkın tabi ki de ülkenin yanında olmaları halinde hem halk nezdinde hem de ülkeyi yÖnetenlerin üzerinde demokrasi adına çok güçlü olacaklarına inanıyorum. Bu konuda Memur-Sen’in ülkenin sorunlarına karşı gÖsterdiği çaba takdire şayandır.  Gazete olarak ilkemiz bu millet adına atılmış olan doğru ve güzel olan her şeyi desteklemektir. Bu kapsamda Memur-Sen başta olmak üzere tüm sendikaların millet ve ülke adına atacakları hayırlı her işte yanlarında olacağız, bu hizmetleri halka duyuracağız” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Şube Başkanı Aksoy, Zaman Gazetesi BÖlge Yayın Temsilcisi Demirci’ye sendikanın üyelerine hediye olarak bastırdığı çanta ve kalemden oluşan hediyeyi verdi.


 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans