DUYURULAR
Yusuf Yazgan: Birleştiren, Bütünleştiren Sendikacılık Yapıyoruz

Yusuf Yazgan: Birleştiren, Bütünleştiren Sendikacılık Yapıyoruz


Denizli’de düzenlenen toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Başkanı Yusuf Yazgan, “Kaldırım taşlarını söküp polise atan, olaylarda yaralananları genel merkezlerinde tedavi eden sendikacılık yapmıyoruz. Ülkemiz, milletimizi, kamu görevlilerimizi birleştiren, bütünleştiren sendikacılık yapıyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Denizli Şubesi, Maliye çalışanlarına yönelik toplantı düzenledi. Toplantıya, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Denizli Şube Başkanı Kenan Kartav, Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Uşak Şube Başkanı Osman Savaş, İzmir 3 Nolu Şube Başkan Vekili Hüseyin Ovacıklı, Denizli Şube Yönetim kurulu üyeleri ve ildeki maliye çalışanları katıldı. Toplantıda gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması başta olmak üzere Maliye çalışanlarının talep ve sorunları görüşüldü.

BİRLEŞTİREN, BÜTÜNLEŞTİREN SENDİKACILIK YAPIYORUZ

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, son zamanlarda yaşanan terör saldırılarına değinerek ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirtti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, birlik ve beraberlikle sorunların çözüme kavuşacağını söyledi. Terör saldırılarını lanetlediklerini vurgulayan Yusuf Yazgan, “Ülkemiz sıkıntı zor bir süreçten geçiyor. Terörün her türlüsünü kınıyor, lanetliyorum. Ülkemiz bu zor günleri de geride bırakacaktır. Birlikle, beraberlikle, kardeşlikle aşamayacağımız engel yok. Sendika olarak yaptığımız basın açıklamalarıyla toplantılarla teröre karşı olduğumuzu birçok kereler bildirdik. Bundan sonrada teröre ve işbirlikçilerine karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizler Büro Memur-Sen olarak, Memur-Sen olarak kaldırım taşlarını söküp polise atan, olaylarda yaralananları genel merkezlerinde tedavi eden sendikacılık yapmıyoruz. Ülkemiz, milletimizi, kamu görevlilerimizi birleştiren, bütünleştiren sendikacılık yapıyoruz. Ülkemizi, milletimizi bölmeye çalışanlar hedeflerine ulaşamayacak. Hamuru birlikte yoğrulan milletimiz, birlik ve beraberliğiyle, sağduyusuyla ülkemiz üzerinde ameliyat yapmaya kalkışanlara en güzel cevabı vermektedir, vermeye de devam edecektir” dedi.

HAKLARIN VERİLMESİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Kamu hakkını savunmak içinde hükümetle, bakanlıklarla ve ilgili makamlarla görüşmeler yapmaya, yeni kazanımlar elde etmeye devam ettiklerini kaydeden Yazgan, “Üyelerimizden aldığımız güçle yetkili sendika olarak masaya oturuyor ve haklarımızı alıyoruz. Bundan sonrada kamu görevlilerimizin daha fazla hakka sahip olması için durmadan mücadele edeceğiz. Maliyedeki kamu görevlilerimiz içinde çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Ülkemiz ekonomisi için mesai mevhumu gözetmeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden maliye çalışanları maalesef emeklerinin karşılığını alamıyor. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarında iyileştirme yapılması için sendika olarak mücadele ediyoruz. Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavlarının yeniden açılması gerektiğini her platformda gündeme getiriyoruz. Maliye Bakanlığı’nın gider bölümünde olduğu gibi Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele de görevde yükselme sınavı açılması, şoför kadrosunda çalışan personele veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosunun sınavsız verilmesi için çalışıyoruz. İnşallah verdiğimiz mücadelenin karşılığını alacağız ve maliye çalışanlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacağız” diye konuştu.

HEDEF 100 BİN ÜYE

Büro Memur-Sen olarak hedeflerinin 100 bin, Memur-Sen olarak ise bir milyon olduğunu açıklayan Yazgan, daha güçlü olmak, daha fazla hak elde etmek, haksızlıklar karşısında dik durmak için bu hedeflere ulaşacaklarının altını çizdi. Yazgan, “Sendikamız kurulmadan önce devlete düşman sol sendika, devletçi sağ sendika vardı. Bu sendikalar birbirlerinin üzerinden sendikacılık yaparken kamu görevlilerinin haklarını savunmak, kazanım elde etmek için sendikamız Büro Memur-Sen kuruldu.  Sivil toplum anlayışıyla çalışmalarına devam eden sendikamız şu anda genel yetkili sendika. Hizmet kolumuzdaki çoğu kurumda yetkiliyiz. Üye sayımız 60 binin üzerine çıktı. Büro Memur-Sen olarak 100 bin üyeye, Memur-Sen olarak bir milyon üyeye koşuyoruz. Hedeflerimize ulaşmalıyız ki, daha güçlü olalım. Daha güçlü olalım ki, daha fazla hak elde edelim. Demokrasimizi daha fazla yükseltelim. Zalimin karşısında daha dik duralım. Mazlumun sesini daha gür duyuralım. Hedefimizi gerçekleştirmede üyelerimize de görev düşüyor.  Üyelerimizden yakın arkadaşlarını sendikamıza davet etmelerini bekliyoruz. İnşallah tüm teşkilatımız ve üyelerimizle bu hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız” şeklinde konuştu.

DERDİMİZ KAMU GÖREVLİLERİMİZİN EN İYİ HAKLARA SAHİP OLMASI

Büro Memur-Sen Denizli Şube Başkanı Kenan Kartav da ilde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tüm kurumları ayrı ayrı gezerek ildeki kamu görevlilerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Kenan Kartav, not aldıkları sorunları genel merkezle paylaştıklarını ve sorunlara çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi. Yapılan toplantılarla, çalışmalarla Denizli’de Büro Memur-Sen farkını ortaya koyduklarını kaydeden Kartav, “Bizim derdimiz kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olmasıdır. Bu konuda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hep birlikte el ele, gönül gönüle vermeye devam ederek tüm zorlukları birlikte aşmaya devam edeceğiz. Sendikamızı ilimizde büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Sendikamıza destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SENDİKAMIZ HAKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYOR

İzmir 3 Nolu Şube Başkan Vekili Hüseyin Ovacıklı ise Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlileri için yapılan çalışmalardan bahsetti. Ovacıklı, “Sendikamız gelir uzmanlığı ve defterdar uzmanlığı sınavının açılması için Maliye Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerekli girişimlerde bulunuyor. Fazla mesai ücretlerinin personele verilmesi için genel merkezimiz tarafından gerekli yazışmalar yapıldı ve bu konuda Maliye Bakanlığı gerekli birimlerine mesai ücretlerinin ödenmesi için talimat verdi. Maliye personelinin yüksek lisanslarını yapabilmeleri için üniversitelerle görüşmelere başlandı ve somut adımlar atıldı. Maliye Bakanlığı çalışanlarımızın servis hizmetinden yararlanması ve daha kaliteli yemek yemeleri konusunda girişimler sürüyor. Sendikamız sayesinde gelir uzmanları, gelir uzman yardımcıları, icra memurları ve şeflerin ek ücretlerinde artış sağlandı. Genel merkezimiz, gelir uzmanlarının şeflere bağlı olarak çalışmasını yanlış bularak Danıştay’a itiraz etti. Bunun üzerine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, gelir uzmanlarının şefe bağlı olarak çalışmasının yürütmesini durdurdu. Sendikamız, her alanda maliye çalışanlarımızın hakları için çalışıyor, mücadele veriyor. Bundan sonra da inşallah güzel gelişmeler olacak” dedi.

Toplantının ardından kamu görevlileri Büro Memur-Sen’e üye oldu. Kamu görevlilerinin üyeliklerini Genel Başkan Yusuf Yazgan ve Denizli Şube Başkanı Kenan Kartav birlikte yaptı. Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen’e katılan yeni üyelere teşekkür etti.

Genel Başkan Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte Denizli’nin ardından Burdur’a geçerek Burdur Şube Başkanı Ramazan Şencan ve şube yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Görüşmede, ildeki çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans