DUYURULAR
Yurtdışı Sözleşmeli Personelin Ücret Artışları Yapılacak

Yurtdışı Sözleşmeli Personelin Ücret Artışları Yapılacak


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeden müjdeli haberler çıktı. Yurtdışı sözleşmeli personelin tavan ücret artışları yapılacak ve merkez personeli servis uygulamasından yararlanmaya devam edecek.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ile birlikte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla görüştü. Bakanlıkta yapılan görüşmede Genel Başkan Vecdi Yanbaz, bakanlık merkez personeli ve yurtdışı sözleşmeli personelin sorun ve taleplerini rapor halinde Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na verdi.

ADALETSİZLİK GİDERİLMELİ

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, özellikle yurtdışı sözleşmeli personelin 6 yıldır yapılmayan tavan ücret artışları üzerinde durdu. Temel ihtiyaçlara sürekli zam gelirken sözleşmeli personelin ücretlerinin arttırılmamasının adaletsizlik olduğunu vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak yurtdışı sözleşmeli personeli şimdiye kadar yalnız bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız. Ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil eden sözleşmeli personel üvey evlat değildir. En kısa sürede yurtdışı sözleşmeli personelin ücretleri artırılmalıdır” dedi. Yanbaz, bakanlık merkez personelinin servis uygulamasından herhangi bir ücret talep edilmeksizin yararlanmaya devam etmesi gerektiğini kaydetti.

BAKANDAN İKİ AYRI MÜJDE

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakları için verdiği mücadeleyi takdirle karşıladığını belirtti.  İki ayrı müjdeyi aynı anda veren Bakan Çavuşoğlu, “Sözleşmeli personelin mağduriyetini giderdik. Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüşerek yurtdışı sözleşmeli personelin tavan ücretlerinin arttırılmasında son noktayı koyduk. Sözleşmeli personelin tavan ücretleri arttırılacak. Bundan sonra meslek memurlarının ücret artışları ne zaman yapılırsa sözleşmeli personelin ücretleri artışları da aynı zamanda olacak. Diğer yandan bakanlık merkez memurlarımız servis hizmetinden yararlanmaya devam edecek. Bu konuda da herhangi bir sorun yok. Büro Memur-Sen’in bu müjdelerin verilmesinde emeği çok büyük. Çünkü çok mücadele ettiler. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, kamu görevlilerinin diğer sorun ve talepleriyle ilgili de gerekenin yapılacağını açıkladı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans