DUYURULAR
YURT DIŞI  PERSONEL İLE SENDİKAL HAKLAR ÇALIŞTAYI YAPILDI

YURT DIŞI PERSONEL İLE SENDİKAL HAKLAR ÇALIŞTAYI YAPILDI


Büro Memur-Sen Dışişleri Bakanlığı Şubesi tarafından yurtdışı sözleşmeleri personellere yönelik bir çalıştay hazırlandı.

Ankara’da yapılan çalıştayın açılış toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, Genel Başkan Yardımcıları Bilal Oktay Çiçeklitaş,Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Büro Memur-Sen Dışişleri Bakanlığı Şube Başkanı Fevzi Sayılgan’nın yanı sıra, Dışişleri Bakanlığı’na bağlı temsilciliklerde görev yapan yurtdışı sözleşmeli personellerden,

Budapeşte Büyükelçiliği'nden Uğur Özkök,
Londra Büyükelçiliği’nden Alper Gürtuna,
Londra Başkonsolosluğu’ndan Nihat Aslan,
Cenevre Başkonsolosluğu’ndan Mehmet Metin,
Hannover Başkonsolosluğu’ndan Vural Çardak,
Milano Başkonsolosluğu’ndan Ümit Eroğlu,
Hamburg Başkonsolosluğu’ndan Abdullah Akar,
Brüksel Başkonsolosluğu’ndan Ekrem Atlıhan,
Essen Başkonsolosluğu’ndan Süleyman Kalıncı,
Münih Başkonsolosluğu’ndan Ercan Ayyıldız,
Köln Başkonsolosluğu’ndan İsrafil Kıranlıoğlu,
Berlin Başkonsolosluğu’ndan Yonca Makowsky

katıldılar.

Şube Başkanı Fevzi Sayılgan, toplantının açılışında, dünyanın dört bir yanına görev yapan Dışişleri Bakanlığı’na personellerinin gösterdiği ilgi sayesinde, oluşturulan kurumsal yapı ve güç ile çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda büyük gelişme sağlandığına değindi. Fevzi Sayılgan, ‘1970li yıllardan kalan TİP sözleşmesinde çalışan haklarını suiistimal etmeye müsait bazı maddeler biraz olsun düzeldi. Yurtdışı sözleşmeli personellerde yaşanan mobbing sorunu, mesailerin karşılığının ödenmemesi, uzayabilen esnek çalışma saatleri ve bunun karşılığının verilmemesi, skala tabanında düzenlemeler gibi konularda geçen zamanda müthiş kazanımlarımız oldu. Bu işi yüreğimizle yapıyoruz. Amacımız sonuca gitmek, netice elde etmektir. Personelin sorunlarıyla ilgili olarak, Sayın Bakanımız, Bakan Yardımcımız ve İnsan Kaynakları Daire Başkanı ile sürekli iletişim halindeyiz. Hedefimiz, sözleşmeli personelin mevzuata dair sorunlarını, aile ve sıla yardımı gibi konularını çözmektir.’ şeklinde konuşmuştur.

Genel Başkan Metin Yılancı, ‘uzaklardan buraya kadar gelen, Türkiye’yi yurtdışında temsil eden kardeşlerime teşekkür ediyorum. Büro Memur-Sen ailesi olarak yeni bir döneme girdik. Toplu sözleşmelerde ve diğer konularda taleplerimizi elde edebilmemiz için birlikte olmamız şarttır. Dışişleri Bakanlığı personellerinin hangi konularda sorunlarının olduğuna dair bir çalışma yapıp Çalışma Bakanlığı’na ileteceğiz.’ şeklinde konuşmuştur. Sendikalaşma oranı yüksek olan birimlerde daha çok başarı elde edildiğini belirten Başkan Yılancı, ‘Büro Memur-Sen’in daha çok kişiye ulaşarak, üyelerin, temsilcilerin gayretiyle daha güçlü bir yapıya ulaşma hedefi var.’ dedi.

Genel Başkan Yardımcıları Feyim Bingöl ve Turan Çetinkaya, sendikal faaliyetlerin Türkiye’deki gelişimi ve mevzuata ilişkin bilgilendirme konuşması yaptılar.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans