DUYURULAR
Yılancı ve Turhan, Mersin’de Kamu Görevlilerinin Taleplerini Dinledi

Yılancı ve Turhan, Mersin’de Kamu Görevlilerinin Taleplerini Dinledi


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Bekir Turhan, Mersin’de kamu görevlileriyle bir araya gelerek, talep ve beklentilerini dinledi. Yılancı ve Turhan, kamu görevlilerinin sorunlarını yakından takip ettiklerini, çözüm için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere Mersin’de bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Bekir Turhan, Mersin Adliyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü ve Akdeniz Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Kurumdaki kamu görevlileriyle bir araya gelen Yılancı ve Turhan, sorun ve talepleri dinledi. Genel Başkan Yardımcıları kamu görevlilerinin sorunlarını kurum yetkililerine iletti.

YILANCI: MÜBAŞİRLER GENEL İDARİ HİZMETLER SINIFINA GEÇİRİLMELİ

Kamu görevlileriyle yapılan istişare toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Adliye çalışanlarının, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Adliyelerdeki kamu görevlilerimiz ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Ailesinden ve kendinden fedakarlık göstererek çalışan personelin sorunları çözüme kavuşturulmalıdır. Mübaşirler, genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Fazla mesai ücreti ödenmeli, zabıt katiplerinin dereceleri yükseltilmelidir” diye konuştu.

TURHAN: SOSYAL GÜVENLİK UZMANLIĞI KADROSU AÇILMALI

Ülkemizin bel kemiği olan kurumların başında gelen SGK’daki kamu görevlilerinin yoğun tempoda çalıştıklarını belirten Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan ise, “Ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katan kamu görevlilerimizin emekleri görmezden gelinemez.  SGK’daki kamu görevlilerimiz, alanlarında yetişmiş ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Mevzuatı çok geniş olan kurumda yıllardır aynı alanda, aynı konu üzerinde çalışan kamu görevlileri var. Bunun için Sosyal Güvenlik Uzmanlığı kadrosu oluşturulmalı, bu konuda gerekli çalışma yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans