DUYURULAR
Yılancı; “Tüm Sözleşmeli Personeller İstinasız Kadroya Alınmalıdır.”

Yılancı; “Tüm Sözleşmeli Personeller İstinasız Kadroya Alınmalıdır.”


Büro Memur–Sen Genel Başkanı Metin Yılancı Ak Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş ile yaptığı görüşmede “Sözleşmelilerin kadroya alınması çalışmasındaki kapsamın genişletilerek kurum, unvan ve görev yeri ayırımı olmaksızın bütün sözleşmeli personelin dahil edilmesini” istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Metin Yılancı, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba TBMM’de Ak Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’u ziyaret ettiler.

Kamuda çalışan sözleşmeli personellerle ilgili TBMM’ye sunulan kanun teklifi hakkında gerçekleşen görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, “Sözleşmeli öğretmen ve sözleşmeli din görevlileriyle ilgili 4+2 uygulamasının, 3+1’e dönüştürülmesine ilişkin kanun teklifi; kapsam olarak eksik ve yetersiz olduğunu belirterek, değişikliğin tüm sözleşmeli kamu personellerini kapsamasını” istedi.

Yılancı ayrıca, 3+1 ayrımı yapılmaksızın nihai çözüm olarak mevcut durumdaki yanlışlıkların giderilerek; Sözleşmeli Personel Statüsünün sona ermesi ve tüm sözleşmeli personelin istinasız kadroya alınmasını talep etti. Büro Memur-Sen olarak, Kamu personel sisteminde; kurum, unvan, görev ve görev yeri ayırımı olmaksızın, kadrolu statüde istihdam esası benimsenmeli ve sözleşmeli personel istihdamı tamamen terk edilmeli kararlığını sürdürdüklerini ifade eden Genel Başkan Yılancı, önerinin kapsam olarak eksik olduğunu ifade ederek, aynı hak ve imkan kapsamında Büro Hizmet Kolunda çalışan tüm sözleşmeli kamu personellerine de kadro verilmesini talep ederek, diğer unvanlardaki sözleşmeli personel arkadaşlarımızın mağduriyetini azaltmak ve mutlu olmalarını sağlamak için yapılan çalışmanın tekrardan gözden geçirilmesini istedi.

Bu kapsamda ilk adımdaki eksikliklerin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Yılancı, Büro Memur-Sen, her platformda emeğin ve hakkın savunucusu olmaya devam edecektir. 31 Mart seçimleri gösterdi ki, sözleşmeli istihdamı ileride keyfi uygulamalara imkan tanımaktadır. Özgürlük, demokrasiyi ağzından düşürmeyenler göreve geldiklerinde, baskı, sürgün mobbinge başvurdular. Gelinen noktada işten çıkarmalar ve sürgünler, iş güvencesinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. ‘Görülen lüzum üzerine işinize son verildi’ denilerek kapı dışı edilmelerin önüne geçmek için kadro güvencesini sağlamalıyız” dedi.

Yılancı “Nihai çözümdeki yanlışlık giderilmeli; sözleşmeli personel statüsü sona ermeli, mevcut sözleşmeli personel istisnasız kadroya geçirilmeli” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans