DUYURULAR
Yılancı, Büro Memur-Sen Daima Bir Numaralı Sendika Olmuştur

Yılancı, Büro Memur-Sen Daima Bir Numaralı Sendika Olmuştur


Büro Memur-Sen'in iki gün sürecek olan 18. Başkanlar Kurulu Toplantısı Kocaeli'de gerçekleştirdi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Memur-Sen’e bağlı sendika temsilcileri ve Büro Memur-Sen şube başkanları katıldı.

 

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, konuşmasına toplantının amaçlarından bahsederek başladı. Zirvede olan bir sendika olarak toplantıyı, Karatepe'nin zirvesinde gerçekleştirmek istediklerini belirten Yılancı, “Büro Memur-Sen öyle sıradan bir sendika değil. Bu milletin bel kemiğinin oluştuğu yerdir. Büro Memur-Sen 8 bakanlık, 44 kurumdan oluşuyor. Biz Türkiye'yiz, Türkiye biziz. Bizim bu toplantıyı yapmamız için bir karar vermemiz gerekiyordu. Nerede yapalım diye düşündük, sıradan bir yerde yapamazdık. Zirvede yapmamız gerekiyordu. Memur-Sen zirvede, bizim de bunu zirvede yapmamız için Kocaeli'ye gelmemiz gerekiyordu” dedi.

 

"Ben tabi ki devletimin yanında olmaktan gurur duyacağım"

Türkiye'de faydalı şeylerin olması, iz bırakmak için çalıştıklarını dile getiren Yılancı, “ Ben tabii ki devletimin yanında olmaktan gurur duyacağım. Çünkü ben bu milletin kendisiyim, peki sen kimsin? Onun cevabını versene. Ama onlara hiç kimse bir şey söylemiyor. Bizim hedeflerimiz çok büyük. Bu ülke için yapacak çok şeyimiz var. Onun için biz sendikada bir şeyler yapalım, sendikayı geliştirelim dedik. Bu mücadeleyi veriyoruz. Her şeyin en iyisini yapmayı istiyoruz, sıradan birisi olmayalım istiyoruz. Rahmetli Adnan Menderes, Erbakan Hoca gibi, Fatih Rüştü Zorlu gibi, Recep Yazıcı gibi iz bırakalım istiyoruz. Biz bunu bıraktığımız zaman, arkamızdan birileri biz haklı olduğumuz için bir şeyler söylesin. Onun için 7 arkadaşımız ile birlikte bunun için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yılancı'nın konuşmasının ardından toplantı, Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon, ‘Akif'i anlatmak' isimli bir söyleşi ile devam etti. Başkanlar kurulunun ikinci oturumunda ise Şevki Yılmaz’ın teşkilatçılık üzerine değerlendirmeleri ile devam etti. Toplantının ilk günü Hüseyin Rahmi Akyüz’ün Toplu Sözleşeme ve Mevzuat üzerine yaptığı sunum ile son buldu.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans