DUYURULAR
Yetki’de 5’inci Yıl, Tarihi Fark, Rekor Büyüme

Yetki’de 5’inci Yıl, Tarihi Fark, Rekor Büyüme


Kamu görevlilerinin sesi ve sözcüsü olan Büro Memur-Sen, Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda üye sayısını arttırarak 5’inci kez yetkili sendika oldu. Büro Memur-Sen, rakip sendikalara ise açık ara fark attı.

Hak ve adalet odalıklı mücadele eden Büro Memur-Sen, kurulduğu 1995 yılından itibaren kamu görevlilerinin ve ailelerinin refah seviyesinin arttırılması, mali ve özlük haklarının genişletilmesi, mağduriyetlere son verilmesi için çalıştı. Kamu görevlilerinin haklarını her platformda savunan Büro Memur-Sen, başkaları gibi kırıp dökmeden, kamu mallarına zarar vermeden farklı eylemlerle kamuoyunun dikkatini verilmeyen hakların, yaşanan mağduriyetlerin üzerine çekti.  Kamu görevlilerini ötekileştirmeden, birleştiren bir sendikal anlayışı benimseyen Büro Memur-Sen, Türkiye’nin tüm illerinde teşkilatlandı, hatta yurtdışındaki farklı ülkelerde temsilcilikler kurdu.  

Uzun ve misyon yüklü 21 yıllık emek ve alın teri mücadelesini geride bırakan Büro Memur-Sen, bir yandan kamu görevlilerinin haklarını savunurken diğer yandan da Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin korunmasında, demokrasisinin yeşertilmesinde, temel hak ve özgürlüklerin daha da genişletilmesi yolunda mücadele verdi. Büro Memur-Sen, kimden gelirse gelsin her zaman haksızlıkların karşısında, mazlumun yanında dimdik durdu.

Büro Memur-Sen, ilkeli ve etkili sendikacılığı, teşkilatların özverili çalışmaları, elde ettiği önemli kazanımlar sayesinde hizmet kolundaki kamu görevlilerinin haklı tercihi oldu. 2012 yılında 45 bin 884 üye ile genel yetkili sendika olan Büro Memur-Sen, bir daha genel yetkili sendika unvanını elinden bırakmadı. Büro Memur-Sen,  üye sayısını 2013 yılında 48 bin 112, 2014 yılında 50 bin 616, 2015 yılında ise 54 bin 908’e taşıdı.

Büro Memur-Sen 2016 yılında ise yüzde 27.4 orantısal artış ile rekor bir büyümeye imza attı. Hizmet kolundaki kurumlarda yapılan üye tespit toplantılarının sonucuna göre Büro Memur-Sen geçtiğimiz yıl 54 bin 908 olan üye sayısını 15 bin 44 arttırarak 69 bin 952 üye ile genel yetkisini perçinledi.

Büro Memur-Sen geçtiğimiz yıl kendisini takip eden en yakın sendikayla arasında 6 bin 77 olan farkı bu yıl 26 bine taşıyarak büyük bir başarıya imza attı.

Büro Memur-Sen olarak, sendikamızı 5’inci kez açık ara farkla yetkili sendika yapan tüm üyelerimize, davamız için gecesini gündüzüne katarak, ailesinden fedakarlık göstererek çalışan tüm şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe ve işyeri temsilcilerimize teşekkür ediyoruz. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans