DUYURULAR
Yere Düşen Her Şehit Kanı Emperyalizmin Kalbine Saplanan Bir Kurşundur!

Yere Düşen Her Şehit Kanı Emperyalizmin Kalbine Saplanan Bir Kurşundur!


Türkiye, Suriye’de yerleşen ve kendisine karşı düşmanca saldırılar düzenleyen terör örgütlerine karşı uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak, Fırat Kalkanı harekatı gibi Zeytin Dalı harekatını yapmak durumunda kalmıştır. Fırat Kalkanı ile Ülkemiz için tehdit oluşturan ve aynı zamanda yerel halka zulmeden terör unsurlarından arındırdığı bölgelerde barış ve güvenlik ortamını tesis ederek o bölgelerde yaşayan insanların evlerine dönerek güven içinde yaşamalarını sağlamıştır.

Aynı haklar, gerekçeler ve amaçlarla başlatılan Zeytin Dalı harekâtı son derece haklı, meşru ve gereklidir. Buna karşın PKK terör örgütünün bir uzantısı olduğu kendi yöneticileri tarafından da bugüne kadar ifade edilmiş olan PYD/YPG terör örgütü emperyalizm tarafından Türkiye’ye karşı açıkça desteklenmektedir. Açıkça belirtmek gerekirse söz konusu emperyalist ülkeler NATO üyesi olan Avrupa ülkeleri ve ABD’dir. Bunun yanında Esed rejimi de son zamanlarda aynı açıklıkta olmasa da terör örgütlerine Ülkemize karşı savaşmaları için yardımcı olmaktadır.

Millet bu haklı mücadelede kendi göbeğini kendisinin kesmek durumunda olduğunun bilincindedir. Bu nedenle bu harekata milletin verdiği destek bazı cılız seslere karşın tamdır. Sadece Türkiye halkının değil ümmetin de umudu olan bu antiemperyalist bu mücadelede yitirdiğimiz askerlerimizin şehadet haberleri yüreğimizi yakmaktadır.

Bugün de 12 askerimiz hain saldırılarda hayatını kaybetmiş, ana ocağına acı haberleri bir kor gibi düşmüştür. 12 askerimiz bu aziz dava uğruna hayatlarını feda ederek iftihar tablosuna isimlerini yazdırmışlardır.

İnsanlığın kalbine sokulmuş zehirli bir hançer olan emperyalizmin son hedefinin Türkiye olduğunun bilinciyle cansiperane bir mücadeleye gözlerini kırpmadan giren ve canlarını seve seve veren yiğitlerimiz, zulme karşı yürütülen muazzez mücadeleye kanlarıyla, canlarıyla en üst düzeyden katkı sağlamışlardır. Sadece halkımız değil, mazlum Suriye halkı da bu yiğitleri asla unutmayacaktır.

Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak, bu acı haberlerin kararlılığımızı daha da kavileştirdiğini ifade etmek istiyoruz. Emperyalizmin ve terörist uşaklarının saldırıları bu milleti asla yıldırmayacaktır. Bu ülke insanlık için umut, ümmet ve mazlumlar için güvenli bir liman, zalimler içinse bir kabus olmaya devam edecektir. Emperyalizmin terör örgütlerine sarılması, artık elinde terör örgütlerinden başka bir imkanının kalmadığının da göstergesidir.

Bu vesile ile Allah yolunda, bu aziz mücadelede canlarını seve seve veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine başsağlığı ve sabrı cemil niyaz ediyor, acılarını paylaşıyor, Memur-Sen ve Büro Memur-Sen ailesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans