DUYURULAR
Yeni Türkiyeden Rahatsız Olanlar Var

Yeni Türkiyeden Rahatsız Olanlar Var


Büro Memur-Sen Zonguldak Şubesi 1. Olağan Genel Kurulunda konuşan sendikanın genel başkan yardımcısı Engin Kocabey, "Türkiye büyüdükçe birilerini rahatsız ediyor. Bu rahatsızlık ne kadar ileri seviyede olursa olsun, teşkilatçılık adına ve insan olarak dik duruşumuzu mutlak surette ortaya koyarak devam ettirmek durumundayız" dedi.

Büro Memur-Sen Zonguldak Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu, İş-Kur Zonguldak İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Engin Kocabey, "Türkiye sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Geçtiğimiz haftalarda, Türkiye üzerinde yeniden bir operasyon, yeniden bir dalgalanma sürecinin başlatıldı. Bunun sonucunda maalesef 31 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden masum sivil vatandaşlarımıza ve Bingölde hayatını kaybeden emniyet mensuplarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

"DİK DURUŞUMUZU DEVAM ETTİRMEK DURUMUNDAYIZ"

"1836 yılında Encümen-i Danış denen bir yapı bu güne kadar varlığını sürdürerek gelebildiyse, bu ülke üzerinde oynanan oyunların ne kadar derin izler bıraktığını anlamak çok zor olmasa gerek" diyen Kocabey, şunları söyledi: "Bizler, sivil toplumu örgütü olarak, sosyal hayat içerisinde, birliğimizi dirliğimizi ortaya koyma ve daha iyi daha diri olma adına, birbirimize daha fazla kenetlendiğimiz anları yaşamaktayız. Bu manada içimizde fitne, fesat tabii ki kol gezecektir. Herkes işini yapıyor. Ama herkesin bilmesi gereken bir şey var. Türkiye büyüyor. Türkiye büyüdükçe birilerini rahatsız ediyor. Bu rahatsızlık ne kadar ileri seviyede olursa olsun, teşkilatçılık adına ve insan olarak dik duruşumuzu mutlak surette ortaya koyarak devam ettirmek durumundayız" dedi.

"KONGRELER ŞÖLEN HAVASINDA GEÇİYOR"
Kongrelerin demokrasi şölenleri havasında geçtiğini belirten Büro Memur-Sen Zonguldak Şube Başkan Adayı Ramazan Seyrek, "Kongreler, sendikaların demokrasi şölenleri, sendikaların ileriye dönük projelerinin belirlendiği yerlerdir. Büro Memur-Sen kuruluşundan bu yana, il temsilcisi olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızı, bu günden itibaren şube olarak yürüteceğiz. Kıymetli üyelerimiz, hür ve bağımsız iradeleriyle Zonguldak şubesinin yönetim kurulunu belirleyeceklerdir. Altını çizerek ifade ediyorum, Büro Memur-Sen Zonguldak Şubesi ilimiz için önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak kalması için mücadelemize devam edeceğiz. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen Zonguldak Şubesi olarak, başta üyelerimiz ve Zonguldak halkımızın bize getirdiği haklı taleplerini çözme gayreti içerisinde olacağız" şeklinde konuştu.


Genel kurula, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Engin Kocabey, Sezayi Soysal, Nihat Tunç ve Vecdi Yanbaz, Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, TTK APK Daire Başkanı Musa Şekerci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, Sosyal Güvenlik Kurumu Zonguldak İl Müdür Yardımcısı Okan Şentürk, sivil toplum örgütü temsilcileri, davetliler ve üyeler katıldı.

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Seçimlerde oylanan tek listede şu isimler yer aldı: "Ramazan Seyrek, Hüseyin Ayyıldız, İsmail Maden, Engin Bilgin, Hasan Yollu, Dursun İncebacak, Soner Keskin."
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans