DUYURULAR
YAZGAN: “YETKİMİZİN ONAYLANMASINI BEKLİYORUZ”

YAZGAN: “YETKİMİZİN ONAYLANMASINI BEKLİYORUZ”


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Eskişehir şubesinin genel kurulunda yaptığı konuşmada “üye sayımlarına çok az kaldı. Yetkimizin onaylanmasını bekliyoruz. Yetkiyi almamızı hayal olarak gÖrenler, yetkiyi aldığımızda deve kuşu gibi başlarını kuma gÖmecekler” dedi.

Büro Memur-Sen illerde kurduğu şubelerle teşkilatlanmaya tüm hızıyla devam ediyor. Büro Memur-Sen Eskişehir Şubesinin Birinci Olağan Genel Kurulu Safronn Otel’de yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Merkez YÖnetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, ildeki kurumların yÖneticileri ve sendika üyeleri katıldı. Genel Kurulun Divan Başkanlığına Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Solmaz seçilirken divan üyeliklerini İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli ve İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Necip Fazıl Dilbirliği yaptı.

Demokrasi şÖleni içerisinde geçen genel kurulda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, sendika olarak her zaman kamu çalışanlarını hizmetinde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini sÖyledi. Büro Memur-Sen’in elde ettiği kazanımlar ve teşkilatın Özverili çalışmalarıyla her yıl düzenli olarak büyüdüğünü kaydeden Genel Başkan Yusuf Yazgan, bu yıl Türkiye geneli yetkili sendika olacaklarını vurguladı. Yetkilerinin tescil edilmesine çok az bir süre kaldığını ifade eden Yusuf Yazgan, “Yeni yasa nedeniyle bu yıl üye sayımları 15 Haziran’da başlayacak. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yüzde 85 büyüme başarısını bu yıl yetki ile taçlandıracağız. Diğer sendikaların oynadığı çirkin oyunlara rağmen yetki bayrağını zirveye dikeceğiz. Yetkimizin onaylanmasına çok az kaldı. Biz kendimize ve teşkilatımıza inanarak, güvenerek yetki yoluna çıktık. Yetkiyi almamıza hayal diyorlardı. Bunu sÖyleyenler yetkiyi aldığımızda deve kuşu gibi başlarını kuma gÖmecekler” dedi.

Büro Memur-Sen Eskişehir Şube Başkanı Sami Yükseldi ise, yeni şube olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Büro Memur-Sen’i tercih eden ildeki tüm kamu çalışanlarına teşekkür eden Sami Yükseldi, “Kamu çalışanlarına hizmet etmek ve sendikamızı her geçen gün büyütmek için çok çalıştık. Bundan sonra kamu çalışanlarına şube olarak hizmet vereceğiz. Sorunların çÖzümünde daha etkili olacağız. Şubemizin kurulmasında ve sendikamızın büyümesinde emeği olan tüm arkadaşlarıma ve kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iki liste ile seçime gidildi. Seçim sonucunda Sami Yükseldi’nin listesi kazandı. Büro Memur-Sen Eskişehir şubesinin yeni yÖnetimi şu isimlerden oluştu:

1-Sami Yükseldi
2-İbrahim Halil Tokur
3-Halil Özgün
4-Ali Selim Aktaş
5-Nuray Ulusoy
6-Metin Bıyıklı
7-Ahmet YangınANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans