DUYURULAR
YAZGAN:

YAZGAN: "TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI HAYATA GEÇİRİLMELİ"


Kastamonu'da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Toplu sözleşme, kamu çalışanlarının 2014 ve 2015 yılları mali ve özlük hakları için imzalandı. Buna rağmen toplu sözleşme kazanımları yürürlüğe girmedi. Kazanımlar biran önce yürürlüğe girmelidir" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Sipahi ve İdris Maden, Kadınlar Komisyonu Başkanı Arife Toplucuoğlu ile birlikte Kastamonu ve Karabük illerini ziyaret etti. İllerdeki şube başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Genel Başkan Yusuf Yazgan, kamu çalışanlarının sorunları ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Kastamonu şubesinde basın açıklaması yapan Genel Başkan Yazgan, toplu sözleşmede kamu çalışanlarının ellerinden alınan ek ödemeler, ikramiyeler ve fazla mesaileri masaya yatırdıklarını anlattı.
 
KAZANIMLAR HAYATA GEÇİRİLMELİ
Fazla mesai ücretlerinin kamu çalışanlarına ödenmesi noktasında toplu sözleşmede mutabakata vardıklarını hatılatan Yusuf Yazgan, Toplu sözleşme metnine fazla mesai ücretlerinin yeniden ödenmesini yazdırdık. Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'la yaptığımız görüşmede fazla mesai ücretlerinin ödenmesiyle ilgili düzenlemenin Maliye Bakanı'na sunulduğunu ifade etti. Bizler, kamu çalışanları ve Büro Memur-Sen olarak bu çalışmanın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Hükümetin toplu sözleşmede imza altına alınan kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri noktasındaki düzenlemeleri bir an önce çıkarmasını istiyoruz. Bildiğiniz gibi toplu sözleşmeler 2014 ve 2015 yılları için yapıldı. 2014 başladı ama kamu çalışanları toplu sözleşmede imzalamış olduğumuz kazanımların hala yürürlüğe girmediğini görüyor. Büro Memur-Sen olarak bu düzenlemelerin gecikmesi halinde, kamu görevlileri sendikası ve yetkili sendika olarak, eylemlerimiz ve basın açıklamalarımız devam edecek” dedi.
 
4/C'Lİ PERSONEL KADROYA ALINMALI
Yaklaşık 15 yıldır kamuda 4/C'li personel çalıştırıldığının altını çizen Yazgan, “4/C'li personelin kadroya alınmasıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı söz verdi. Bu sözün gerçekleşmesini bekliyoruz. Yine, Türkiye İş Kurumu’nda çalışan iş ve meslek danışmanlarımızın kadroya geçişi esnasında uğradıkları hak kayıplarıyla ilgili birtakım düzenlemelerin yapılması gerekmekteydi. Bunun da gerçekleşmesi gerekiyor” diye konuştu.
 
Yazgan, her zaman haksızlığın karşısında yer aldıklarını dile getirerek, kamu çalışanlarının hak ve kazanımları noktasında mücadelelerinin süreceğini sözlerine ekledi.
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans