DUYURULAR
Yazgan:

Yazgan: "Sivil Memurlar Hamal Değil, Devlet Memurudur"


Büro Memur-Sen, Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan sivil memurlara yönelik çalıştay düzenledi. Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Emniyetteki sivil memurlar, adeta hamal olarak görülüyor. Bu uygulama devlet ciddiyetine yakışmıyor" dedi.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan çalışanlarının sorunlarına ve çözüm yollarına yönelik çalıştay düzenledi. Sendika genel merkez konferans salonunda düzenlenen çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı ve ülkenin dört bir yanından gelen Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yapan sivil memurların temsilcileri katıldı. Sivil memurların sorunlarının ve çözüm yollarının tartışıldığı çalıştayın sonunda, sorunlar ve talepler komisyon tarafından rapor haline getirildi. Rapor, Büro Memur-Sen tarafından başta İçişleri Bakanı Efkan Ala olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü ve ilgili birimlere iletilecek ve sorunların çözümü istenecek. 

SİVİL MEMURLAR HAMAL DEĞİLDİR
Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 15 bine yakın sivil memurun görev yaptığını belirtti. Sivil memurların yıllardır verilemeyen haklarının olduğuna dikkat çeken Yusuf Yazgan, sivil memurların devlet memuru onuruna yakışır bir şekilde görevlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Yazgan, "Emniyetteki sivil memur kardeşlerimizin bir görev tanımı dahi bulunmuyor. Bu yüzden sivil memurlar, amirlerinin her istediğini yapmak durumunda kalıyor. Mesela teknisyen yardımcısı arkadaşlara çay dağıtma, temizlik yapma gibi işler yaptırılıyor. Sivil memurlara yapılan bu uygulama devlet ciddiyetine yakışmıyor. Sivil memurlar hamal değil, devlet memurudur. Bunun için emniyetteki tüm sivil memur kardeşlerimizin acilen görev tanımı yapılmalı. Bu arkadaşlarımızın hakları amirlerinin iki dudağı arasına bırakılmamalıdır. Yaklaşık 11 yıldır açılmayan görevde yükselme sınavı en kısa zamanda açılmalıdır" dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜLENE KADAR MÜCADELE
Genel yetkili sendika olarak sivil memurlara haklarının verilmesi için aralıksız mücadele edeceklerinin altını çizen Yazgan, "Çalıştay raporumuzu genel merkez olarak ilgili birimlere ileterek tüm sivil memur kardeşlerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını isteyeceğiz. Genel yetkili sendika olarak katılacağımız toplu sözleşme masasına da tüm talepleri taşıyacağız. Büro Memur-Senin ruhunda mücadele, azim ve kararlılık vardır. Yapacağımız görüşmelerle, basın açıklaması ve eylemlerle sivil memurlarımızın haklarının verilmesini isteyeceğiz.  Tüm sorunlar çözülene kadar kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz" diye konuştu. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans