DUYURULAR
YAZGAN “ŞİMDİ YETKİ ZAMANI” SLOGANI İLE GÜVEN TAZELEDİ

YAZGAN “ŞİMDİ YETKİ ZAMANI” SLOGANI İLE GÜVEN TAZELEDİ


üLKEMİZDE TEMEL SORUN İŞSİZLİKKongremize Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Batuk ile siyaset ve bürokrasi kesiminden çok sayıda isim ve davetli katıldı.

Cumartesi günü saat 10.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığı’nı Memur-Sen Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Halit OrtakÖy yaptı. Başkan vekilliğine Hüseyin Öztürk, Sultan Murat Özkan, Kâtip üyeliklere Hatice Kaymakçı, Mustafa Atalay, Mustafa Yılmaz, Samet Erdem seçildi.

Kongrede açılış konuşmasını Genel Başkan Yusuf Yazgan yaptı. Yazgan, dünyamızın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu duruma dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
 
üLKEMİZDE TEMEL SORUN İŞSİZLİK
İşsizliğin çığ gibi büyüdüğünü belirten Yazgan, “ Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de temel sorun işsizliktir. İşsizine iş bulamayan ve işsizliğin her geçen gün çığ gibi büyüdüğü bir Türkiye, beraberinde tavan yapmış suç oranlarını getirmektedir. Ekmek bulamayanların, buldukları silahlarla ekmek bulmaya çalışması bir zamanlar dünyaya adalet dağıtan bu aziz milletin torunlarını bugün adliye koridorlarına mahkûm etmiştir. Herkesin milli gelirden adil şekilde pay aldığı, vergilerin adaletle alındığı, ekonominin tamamen kayıt altında olduğu, Özgürlüklerin alabildiğine yaşandığı ve devletin sosyal adının sadece anayasa kitapçıklarında kalmadığı bir Türkiye istiyoruz.” dedi.

YENİ VE SİVİL BİR ANAYASA İSTİYORUZ
Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’in demokrasiden yana taraf olduğunu vurgulayan Yazgan, “Memur-Sen ve Büro Memur-Sen demokrasimizin bir daha tank paletlerine kurban gitmemesi için, milli iradenin hâkim kılınması için, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için, darbecilerin yakasına yapışıp hesap sorulabilmesi için, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan anayasa değişikliği referandum oylamasında EVET dedi ve yürüttüğü kampanyayla % 58 evet çıkmasında Öncü oldu. Şimdi yapılması gereken tüm toplum kesimlerini kucaklayacak, Özgürlüklerin Önünü açacak yeni ve sivil bir anayasadır. Bu anayasanın yapılması yolunda yapılacak her türlü çalışmaya Büro Memur-Sen katkı sağlamaya hazırdır.”dedi.KAMU çALIŞANLARI YOKSULLUĞA MAHKÛM EDİLİYOR
Kamu çalışanlarının aldıkları ücret itibariyle her geçen gün artan hayat pahalılığı karşısında geriye gittiğini belirten Yazgan, kamu çalışanlarının yoksulluk sınırının üstünde bir maaş alması gerektiğini belirtti. Yazgan, “ülkemizde yaşanan ekonomik krizlerden en fazla etkilenen kesim hiç kuşkusuz kamu çalışanlarıdır. Açlık sınırının 945 TL olduğu, yoksulluk sınırının ise 2462 TL olduğu ülkemizde, en düşük devlet memuru maaşının 1496 TL olması işin vahametini ortaya koymaktadır.” Dedi.

ADLİ REFORMU DESTEKLİYORUZ
Yargıtay ve Danıştay’da yeni daireler açılmasının dosyalarla boğuşan hakim ve savcıları rahatlatacağını vurgulayan Yazgan, adli reformu desteklediklerini ifade etti. Yazgan, “Öncelikli hedefimiz, hakim ve savcıların iki dudağı arasına sıkışmış Adliye çalışanlarının mağduriyetinin "Adli Reform" yapılarak giderilmesi, dosyalar arasında kaybolmuş adliye personelinin iş yükünün azaltılması ve insan onuruna yakışır, çalışma ortamlarının sağlanmasıdır. Bu arada, son günlerde kamuoyunda tartışılan yargı reformu polemiklerini ibretle izliyoruz. Büro Memur Sen olarak halkın iradesinin üzerinde yargı vesayeti istemiyoruz. Yargının evrensel hukuk normları içerisinde sadece işini yapmasını istiyoruz.” Dedi.GüNDOĞDUDAN YASAKçILARA TEPKİLER
Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kongredeki konuşmasında jakoben yÖnetim anlayışını eleştirdi. Gündoğdu, başta Danıştayın ALES kararına tepki gÖsterirken, YÖK Başkanı hakkında soruşturma izni veren Sincan Hakimi Osman Kaçmazı sert bir dille eleştirdi.

OSMAN KAçMAZA TEPKİ
Gündoğdu, üniversiteler ve kamu kurumlarında yüzde yüz başÖrtüsü serbestisinden yana olduklarını ifade ederek, "üniversitelerde kamu kurumlarında yüzde yüz başÖrtüsü serbestisi olmasını istiyoruz. YÖK Başkanı Öğrencilerin kılıf kıyafetlerine bakmayın diyor. Savcı bu doğru bir yaklaşım diyor İşi adaleti tesis etmek olan Sincan Hakimi Kaçmaz buna karşı çıkıyor. Bunun gerekçesi gÖrevi kÖtüye kullanmak. Değerli dostlar gÖrevi kÖtüye kullanmak milletin adına karar vermesi anayasa ile mecburi olanların gÖrevini kÖtüye kullanmasıdır" dedi.

MüJDAT GEZENE İNCE MESAJLAR
Geçtiğimiz günlerde açıklamaları ile eleştiri odağı haline gelen Sanatçı Müjdat Gezene de eleştiriler getiren Gündoğdu, " Milletin değerleri çerçevesinde gezmiyor. Milleti aşağılamaya kalkışıyor. Bu ülkede yüzde bini bile bulmayan bu bürokratik oligarşinin temsilcileri milleti bidon kafalı gÖrebilirler. Bu millet bu ülkenin her sıkıntısında kanını canını vermiş bedel Ödemiş kiracı değil ev sahibidir. Onun için ev sahibi olduğumuz biliyoruz. Bu aptalların aptallık katsayısı kaç acaba" diye eleştirdi 

OKTAY EKŞİNİN SÖZLERİNE ELEŞTİRİ
Hürriyet Gazetesi Eski Baş Yazarı Oktay Ekşinin başÖrtülülere ilişkin sÖylemiş olduğu sÖzleri de gündemine alan Gündoğdu, Ekşiye de çok sert bir dille eleştiriler getirdi. Gündoğdu, "Ekşimiş birisi çıkmış adı Otay Ekşi. BaşÖrtülü kızların baş Örtmelerine acıdığını sÖylüyor. Bu nasıl değerlerine düşman bir yaklaşımdır. Bunu anlamak zor değil. Bu yaratılışında ekşi olmayan basiretsizliği, gece gÖrenlere acıyorum, gündüz gÖrmemelerini arzuluyorum" dedi. 

CHP ORDUDAN MEDET UMUYOR
Gündoğdu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batumun orduya ilişkin sarf etmiş olduğu sÖzleri de eleştirerek, "Heykel ve ucube kavramları ülkenin gündeminde yer alıyor. Heykeli yakından gÖrmedim ucube mi değil mi? Ama ordu gÖreve çağrısı yapan kortejden ayrılan hukuksuz anayasa profesÖrünün orduyu gÖreve çağırmasını da eleştiriyoruz. Aslında siyasetçi ordu niye duruyorsun milleti dÖvsene ordu cevap veriyor bizim işimiz güvenliktir Allaha hamdolsun ordu işini biliyor. Siyasetçi ordudan medet umuyor günlere geldik. Bizim başka bildiğimiz bir konu var ki; Yazıcıoğlunun ağzından namlusu millete dÖnmüş tanka selam durmamak Bunu mitinglerle eylemlerle bu ülkenin her karış toprağına ilik iliş işleyen Memur-Sen camiası şunu da biliyor ki Halkçılık ilkesini partinin logosunda taşıyan ordudan medet umacağı yer tarihin çÖp sepeti olacaktır" dedi.
YAZGAN VE YÖNETİM KURULU GüVEN TAZELEDİ
Pazar günü yapılan seçimlerde Genel Başkan Yusuf Yazgan ve YÖnetim Kurulu üyeleri delegelerin teveccühüyle güven tazeleyerek yeniden seçildiler. Seçim sonrası delegelere teşekkür konuşmasında bulunan Yazgan, “Büro Memur-Sen ailesine yakışacak bir demokrasi şÖleni gerçekleştirdik. Birlik ve beraberliğimizin her şeyden daha Önemli olduğunu bir kez daha gÖsterdik. Bana ve yÖnetim kurulu üyelerime inanarak, güvenerek oy veren ve vermeyen tüm delege kardeşlerime canı gÖnülden teşekkür ediyorum. Büro Memur-Sen şimdi yetki zamanı diyor. Bütün teşkilatlarımızı yürekten kucaklayarak birlikte inşallah yetkiyi alacağız.”dedi.

YÖnetim Kurulu üyeleri:
Yusuf Yazgan….Genel Başkan
Uğur ünalan …..Genel Sekreter
Kadir çiçek……Genel Mali Sekreter
Murat Sipahi…..Genel Teşkilat Sekreteri
İdris Maden........Genel Eğitim Sekreteri
Sait İnan……….Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri
Abdulvahit Ergün…Genel Basın Yayın Sekreteri

YÖnetim Kurulu Yedek:
Bilal Yurt
Hüseyin Özkan
Taner Atak
Abdurrahman Aktaş
Metin Özcan
Ramazan Şencan
Mücahit çelik

Denetim Kurulu Asil:
Harun Özdemir
Sait Aydoğan
Hanifi Zorlu
ünsal Doruk
Halil Küçükdevlet

Denetim Kurulu Yedek:
Mürsel Güler
Yusuf Uludağ
Arzu Aslan Gonca
Bülent Arslankaya
Erdoğan Hüyük

Disiplin Kurulu Asil:
Hikmet Harman
Osman Savaş
Ali Turan çiftçi
Doğan çetin
Şaban Turgut Denizli

Disiplin Kurulu Yedek:
Ramazan Seyrek
Salim Uras
Sami Paydar
Osman Aslan
Şaban Bülbül

Genel Başkan Yusuf Yazgan’ın konuşma metninin tamamını gÖrmek için tıklayın


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans