DUYURULAR
Yazgan: Şeflerin Ücreti Arttırılmalı

Yazgan: Şeflerin Ücreti Arttırılmalı


Sosyal Güvenlik Şefleri Derneği ile bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek, uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir" dedi.

Sosyal Güvenlik Şefler Derneği Başkanı Ülkü İnce beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazganı ziyaret ederek görevinin hayırlı olmasını diledi. 

Görüşmede Sosyal Güvenlik Kurumundaki (SGK) ve diğer kurumlardaki şeflerin sorunlarına değinildi. Dernek Başkanı İnce, SGK görevde yükselme sınavı sonucu merkez müdürü, merkez müdür yardımcısı, şube müdürü olarak atanan personelden boşalan kadrolara yedekte bekleyen şeflerin atanması gerektiğini belirtti. İnce, SGKdaki ikramiyelerin ödenmesi, şeflerin özlük haklarında iyileştirme yapılması ile şeflere bir ve ikinci derece kadro ihdas edilmesi hakkında taleplerin yer aldığı raporu Genel Başkan Yusuf Yazgana verdi.

Ziyaretten memnun olduğunu belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, kamudaki şeflerin en büyük sorununun ücretlerinin yetersizliği olduğunu söyledi. Kurumlardaki iş yoğunluğunun iş yoğunluğunun büyük bir bölümünün şeflerin omuzlarında olduğunu kaydeden Yusuf Yazgan, "Şef ve şube müdürü unvanlarının yönetici kademesinde sayılıyor ancak şefler şube müdürlerinden ortalama bin lira daha düşük, normal memurdan ise sadece 50 lira civarında fazla ücret alıyor. Şeflere yaptıkları işe, taşıdıkları sorumluluklara uygun maaş ve özlük hakları maalesef verilmiyor. Sendika olarak şeflerimizin haklarının takipçisiyiz. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek, uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmesi için Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı başta olmak üzere ilgili makamlarla görüşüyoruz. İnşallah bu adaletsizliği gidereceğiz" dedi. 

İkramiyelerle ilgili SGK Başkanlığına sendika olarak resmi yazı gönderdiklerini hatırlatan Yazgan, geçtiğimiz günlerde sendika genel merkezini ziyaret eden SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhana ikramiyelerin en kısa zamanda ödenmesini söylediklerini anlattı. Görevde yükselme sonucu boşalan kadrolara yedekte bekleyen şeflerin atanmasıyla ilgili gerekli girişimlerde bulunduklarını kaydeden Yazgan, tüm halkasızlıklar sona erene kadar mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı. 

Görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç da hazır bulundu. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans