DUYURULAR
Yazgan,

Yazgan, "Kamu Görevlilerimizin Yüzünü Güldürmeye Devam Edeceğiz"


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan İzmir’de kamu görevlileri ve kurum yöneticileriyle görüştü. Genel Başkan Yusuf Yazgan, “Bizim mücadelemiz hak mücadelesi. Bu bilinçle genel yetkili sendika olmaya ve kamu görevlilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. İzmir’de de birinci sendika olacağız ve gücümüze güç katacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, üç gün boyunca İzmir’deki kurumları ziyaret ederek kamu görevlileriyle bir araya geldi. Genel Başkan Yusuf Yazgan ilk olarak İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ildeki Ege Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorunlarını dinledi. Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç'ı da makamında ziyaret eden Genel Başkan Yazgan, not aldığı sorunları bölge müdürüne iletti.

Yusuf Yazgan, Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün ardından Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İzmir Defterdarlığı çalışanları ile yapılan istişare toplantısına katıldı. Yazgan, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı kurum içi sınavının açılması ve 4/C'lilerin kadroya alınmasıyla ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı. Yazgan, “Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için Maliye Bakanlığı’nda girişimlerimiz sürüyor. İnşallah verdiğimiz mücadele sonucundan bu sınavlar açılacak. 4/C’liler ve 4/B’liler’in kadroya geçirilmesi için de mücadelemiz tüm hızıyla devam ediyor. Toplu sözleşmede 4/C’liler için önemli kazanımlar elde ettik. ‘Bu kazanımları aldık, yeter’ diye hiçbir zaman düşünmedik. Bizim hedefimiz 4/C’lilere ve 4/B’lilere kadro verilmesidir.  Çünkü 4/C’liler de, 4/B’liler de kamunun asli işini yapıyor. İnşallah Sendikamız Büro Memur-Sen ve Konfederasyonumuz Memur-Sen sayesinde kadroya kavuşacak” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, daha sonra İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Mücahit Sami Uçar ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürlüğü ve İşkur İl Müdürlüğü’ne geçti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal ve İşkur İzmir İl Müdürü Kadri Kabak’ı ziyaret etti. Genel Başkan Yazgan, görüşmelerde SGK ve İşkur çalışanlarının sorularını il müdürlerine iletti.

Yusuf Yazgan, SGK ve İşkur’un ardından ise İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ali Oğuz Özcan ile birlikte İzmir Adliyesi'ndeki kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinledi. Yazgan, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, zabıt katiplerinin derecelerinin arttırılması başta olmak üzere adliye çalışanlarının sorunları ve taleplerine yönelik yaptıkları çalışmaları anlattı.

Genel Başkan Yusuf Yazgan’ın İzmir’deki üç günlük kurum ziyaretleri sırasında çok sayıda kamu görevlisi Büro Memur-Sen’e üye oldu. Yeni üyelerin rozetlerini takan Genel Başkan Yazgan, kamu görevlilerine verdikleri destek için teşekkür etti. Üye katılımı sırasında konuşan Yusuf Yazgan, kamu görevlilerinin verdiği destekle çoğu ilde olduğu gibi İzmir’de de birinci sendika olacaklarını söyledi.

Büro Memur-Sen olarak her zaman kamu görevlilerinin hakları için mücadele ettiklerini vurgulayan Yazgan, “Büro Memur-Sen olarak kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerimizin hakları, ülkemizin ilerlemesi için mücadele ediyoruz. Diğer sendikalar ülkeyi kutuplaştırma yolunu seçerken biz bütünleştirmenin peşinde koşuyoruz. Bunun için biz büyük bir sendikayız. Aramıza yeni katılan ve katılacak olan yeni üyelerle gücümüze güç katacağız. Daha güçlü olacağız ki, haklarımızı daha gür haykıralım, haksızlıkların karşısında daha güçlü duralım. Bu bilinçle genel yetkili sendika olmaya ve kamu görevlilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. İzmir’de de birinci sendika olacağız. Büro Memur-Senimizin bayrağını İzmir’de zirveye dikeceğiz. Gücümüze güç katan tüm üyelerimize ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans