DUYURULAR
Yazgan: Kamu Görevlilerimizin Hakkı Ve Sendikamızın Büyümesi İçin İnadına Mücadele

Yazgan: Kamu Görevlilerimizin Hakkı Ve Sendikamızın Büyümesi İçin İnadına Mücadele


Büro Memur-Sen İstanbul 3 Nolu Şube'nin divan toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "İnadına kamu görevlilerimizin hakkını savunmaya, sendikamız Büro Memur-Senin büyümesi için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sefer bizden, zafer Allahtandır" dedi.

Büro Memur-Sen İstanbul 3 Nolu Şubenin genişletilmiş divan toplantısı yapıldı. Divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcıları Sezayi Soysal ve Nihat Tunç, 3 Nolu Şube Başkanı Önder Koç, İstanbul şubelerinin başkanları, şube yönetim kurulu üyeleri ile 3 Nolu Şube işyeri temsilcileri katıldı. Gümrük Müdürleri Nihat Kınık, Selvet Kaplan, Gümrük Müdür Yardımcıları Durmuş Ali Ünlü ve Mahsun Bagirtan da toplantıda yer aldı. 

İNADINA MÜCADELE
Divan toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, İstanbul şubelerinin önemine değindi. Kamu görevlilerinin büyük bir bölümünün İstanbulda görev yaptığını hatırlatan Genel Başkan Yazgan, İstanbul şubelerinin yaptığı çalışmalarla Büro Memur-Senin gücüne güç kattığını söyledi. Yazgan, "Şüphesiz dünyanın en büyük illerinden birinde, metropol İstanbulda sendikacılık yapmak, kamu görevlilerimizin hakkını aramak kolay değil. Ama biliyoruz ki, tüm şube başkanlarımız Büro Memur-Sen sevdalısı, kamu görevlilerimizin hizmetkarı. Sendikamız için, kamu görevlilerimiz için alın teri döken, emek harcayan İstanbul şubelerimizi yürekten kutluyorum. Durmak, yorulmak, bıkmak, haksızlık karşısında susmak, engeller karşısında yılmak yok, teslimiyet asla ama asla yok. İnadına kamu görevlilerimizin hakkını savunmaya, sendikamız Büro Memur-Senin büyümesi için mücadele etmeye devam edeceğiz. Önümüze çıkan engelleri birer birer aşacağız. Sefer bizden, zafer Allahtandır" dedi.

ETKİLİ SENDİKACILIK YAPIYORUZ
Genel yetkili sendika olarak kamu görevlilerine her platformda hizmet ettiklerini ve onların haklarını savunduklarını vurgulayan Yusuf Yazgan, "Büro Memur-Sen artık kabuğunu kırmıştır. Büro Memur-Sen sadece bakanlıklar ve kurumlarda giderek, basın açıklaması, eylem yaparak kamu görevlilerinin hakkını aramamaktadır. Aynı zamanda kurum yöneticileri sendikamıza gelmekte, sorunları genel merkezimiz de yaptığımız görüşmelerde vurgulamakta ve çözümü noktasında mücadele etmekteyiz. Genel kurulumuzun ardından çok sayıda bakan yardımcısı ve bürokratla sendika genel merkezimizde görüşme yaptık. Bu, etkili sendikacılığımıza sadece bir örnektir. Durmayacağız. 4/Cliler ve yurtdışı sözleşmeliler kadroya alınıncaya, fazla mesai ücretleri ödeninceye, havacılık tazminatı verilinceye, özel gelir uzmanlığı sınavı açılıncaya kadar, kısacası tüm kamu görevlilerimizin sorunları çözüme kavuşturuluncaya, taleplerimiz yerine getirilinceye kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu. 

SORUNLARI YERİNDE DİNLİYORUZ
İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Önder Koç ise, divan toplantısına katılan herkese teşekkür etti. Şube olarak yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirten Önder Koç, "Hemen hemen her gün farklı bir programla temsilcilerimizle, üyelerimizle bir araya geliyoruz. Üyelerimizin sorunlarını yerinde dinliyor, sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz. Oturarak değil, koşarak sendikacılık yapıyoruz. Şubemizin büyümesinde benimle birlikte mücadele eden şube yönetim kurulu üyelerimize ve temsilcilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından İstanbul 3 Nolu Şubede 10 yıldan fazla üyeliği bulunanlara plaket verildi.ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans