DUYURULAR
YAZGAN: “KAMU ÇALIŞANLARINDAN ALDIĞIMIZ GÜCÜ, YİNE KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN KULLANIYORUZ”

YAZGAN: “KAMU ÇALIŞANLARINDAN ALDIĞIMIZ GÜCÜ, YİNE KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN KULLANIYORUZ”


Büro Memur-Sen İstanbul 9 Nolu Şube Genel Kurulunda

Büro Memur-Sen İstanbul 9 Nolu Şubesi Birinci Oğlan Genel Kurulu, İş-Kur İl Müdürlüğü’nde yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, İstanbul şube başkanları, şube yÖnetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan genel kurulda, divan seçiminin ardından Genel Başkan Yusuf Yazgan bir konuşma yaptı. Kuruldukları günden itibaren kamu çalışanlarının hakkı için mücadele ettiklerini belirten Yusuf Yazgan, bundan sonrada mücadelenin aralıksız devam edeceğini sÖyledi. Şimdiye kadar sendika olarak çalışanlar adına birçok kazanım elde ettiklerini vurgulayan Yazgan, “Amacımız kamu çalışanlarının en iyi haklara sahip olmasıdır. Kurulduğumuz günden bunun mücadelesini veriyoruz. Hak mücadelesi için yollara düştük, aralıksız çalışıyoruz. Kamu çalışanlarından aldığımız gücümüzü yine kamu çalışanları için harcıyoruz” dedi.

Kamu çalışanlarının haklı tercihi ile genel yetkili sendika olduklarını hatırlatan Yazgan, elde edilen kazanımlarım yetkili sendika olarak daha da artıracaklarını vurguladı. Genel yetkili sendika olarak büro hizmet kolunda çalışan tüm personelin sorunluluğunun üzerlerinde olduğunu kaydeden Yazgan, “Şimdiye kadar yetkili olan malum sendikanın elde edemediği kazanımları yetkili olmamamıza rağmen biz elde ettik. Kazanımlarımız ve çalışmalarımız sayesinde kamu çalışanları bizi tercih etti ve genel yetkili sendika olduk. Önümüzdeki süreçte kurulacak toplu sÖzleşmesine masasına genel yetkili sendika olarak hizmet kolumuzdaki çalışanları temsilen oturacağız. Sorumluluğumuzun bilinciyle toplu sÖzleşme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. Hizmet kolumuzdaki tüm kurumların sorunlarını masaya taşıyacağız ve kazanımlarla masadan kalkacağız. Bilinmelidir ki, Büro Memur-Sen toplu sÖzleşme masasına damga vuracak” diye konuştu.

Genel Başkan Yazgan’ın ardından konuşan İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli ise, çalışanların sorunlarını genel merkez ile birlikte hareket ederek gerekli mercilere ilettiklerini belirtti. Başarılı çalışmalarla üye sayılarının giderek attığını ifade eden Denizli, şube olmanın verdiği güçle çalışmaya devam edeceklerini ve üye sayılarını arttıracaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Büro Memur-Sen İstanbul 9 Nolu Şubesinin yÖnetimine Şaban Turgut Denizli ve ekibi geldi.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans