DUYURULAR
YAZGAN: KAMU ÇALIŞANLARIMIZIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

YAZGAN: KAMU ÇALIŞANLARIMIZIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ


Konya, Karaman ve Mersin illerinde kamu çalışanları ve sendika teşkilatlarıyla bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Tarihimizden, çalışmalarımızdan, kazanımlarımızdan, teşkilatlarımızdan aldığımız güçle hizmet kolumuzdaki ve tüm kamu çalışanlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, illerdeki kamu çalışanları ve sendika teşkilatlarıyla buluşmaya devam ediyor. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi ile birlikte Konya, Karaman ve Mersin illerinde temaslarda bulundu.
Genel Başkan Yusuf Yazgan’ın ilk durağı Konya oldu. Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen ve şube yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Genel Başkan Yazgan, düzenlenen toplantıda teşkilat çalışmaları hakkında bilgi aldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Yusuf Yazgan, 1995 yılında kurulan Büro Memur-Sen’in 55 binin üzerinde üyesi ile dev bir çınara dönüştüğünü söyledi. Tüm illerde ve ilçelerde teşkilatlandıklarını belirten Yazgan, bununla da yetinmeyerek yurtdışında 15 farklı ülkede işyeri temsilciliği ve 100’e yakın ülkedeki üyelerle bir dünya sendikası haline geldiklerini vurguladı.
 
Büro Memur-Sen’in yükselişini kimsenin engelleyemeyeceğinin altını çizen Yazgan, “Kurulduğumuz günden itibaren kamu çalışanlarımızın ve teşkilatımızın hizmetindeyiz. Kamu çalışanlarımızın hakları için teşkilatımızın daha ileriye gitmesi için durmadan, yorulmadan, tüm zorluklara ve engellemelere rağmen mücadele verdik. Verdiğimiz mücadelenin hamdolsun karşılığını aldık. Hizmet kolumuzdaki ve kamu çalışanlarının tamamını ilgilendiren sayısız kazanıma imza attık. Kazanımlarımız ve teşkilatlarımızın çalışmalarıyla üçüncülükteki sendikamızı birincilik kürsüsüne çıkartarak genel yetkili sendika olduk. Ülkemizin dört bir yanında, hatta yurtdışında teşkilatlanarak sendikal tarihte bir ilke imza atarak dünya sendikası haline geldik. Genel merkez hizmet binası satın alarak, şubelerimize araç tahsis ederek kurumsallaşma alanında önemli çalışmalara imza attık. Büro Memur-Sen’in önünde artık kimse duramaz. Büro Memur-Sen, 100 bin üye hedefinde emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Genel yetkili sendika olarak, tarihimizden, çalışmalarımızdan, kazanımlarımızdan, teşkilatlarımızdan aldığımız güçle hizmet kolumuzdaki ve tüm kamu çalışanlarının sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Toplantının ardından beraberindeki heyetle birlikte ildeki kurumları ziyaret etti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, kamu çalışanlarının sorunlarını yerinde dinledi. Genel Başkan Yusuf Yazgan, kurum yöneticileriyle de bir araya gelerek çalışanların sorunlarının çözümü üzerine görüş alışverişinde bulundu.
Genel Başkan Yazgan, Konya’daki temaslarının ardından Karaman’a geçti. Karaman il Temsilcisi Cavit Bardak ile bir araya gelen Yusuf Yazgan, ildeki teşkilat çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yazgan, Karaman’ın ardından ise Mersin’e hareket etti.
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans