DUYURULAR
YAZGAN: KAMU ÇALIŞANLARIMIZ VE TEŞKİLATIMIZ İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDİYORUZ

YAZGAN: KAMU ÇALIŞANLARIMIZ VE TEŞKİLATIMIZ İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDİYORUZ


Yalova ve Bursa illerinde teşkilat çalışmaları hakkında bilgi alan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Duramadan, yılmadan kamu çalışanlarımız ve teşkilatımız için mücadelemize devam ediyoruz. Genel yetkili sendikamız önümüzdeki yıllarda inşallah 100 bin üyeye ulaşacak" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın il ziyaretleri devam ediyor. İlk olarak Yalova’yı ziyaret eden Genel Başkan Yusuf Yazgan, Yalova Şube Başkanı Durmuş Akçal ve şube yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Teşkilat çalışmaları ve ildeki kamu çalışanlarının sorunları hakkında bilgi alan Genel Başkan Yazgan, sorunların çözümü için genel merkez olarak gerekenin yapılacağını söyledi.
Yalova’nın ardından Bursa’ya geçen Yusuf Yazgan, Bursa Şube Başkanı Eyyüp Akbulut, şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileriyle toplantı düzenledi. Teşkilatlanma çalışmaları ve kamu çalışanlarının sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Yazgan, oturarak değil mücadele ederek sendikacılık yaptıklarını söyledi. Kimseyi ötekileştirmeden, kamu çalışanlarını birleştirici bir anlayışla hareket ettiklerini vurgulayan Yazgan, “Bizim dinimize göre bir kişinin diğerine üstünlüğü yoktur. Biz yaratılanı yatandan ötürü seviyoruz. Bu noktadan hareketle çalışmalarımızı yapıyoruz ve ülkemizin dört bir yanındaki kamu çalışanlarımızın sorunlarını yerinde dinliyoruz. Durmadan, yılmadan kamu çalışanlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak ve teşkilatımızın daha iyi konuma gelmesi için mücadelemize devam ediyoruz” dedi.
Büro Memur-Sen’in son 3 yılda tarihi bir büyüme rekoruna imza atarak genel yetkili sendika olduğunu hatırlatan Yazgan, “Kazanımlarımız ve teşkilatımızın başarılı çalışmaları sayesinden son 3 yılda yüzde 200 büyüyerek 2012 yılında 46 bin üye ile genel yetkili sendika olduk. Geçtiğimiz yıl da 48 binin üzerindeki üyemizle genel yetkimizi sağlamlaştırdık. Şu anda ise üye sayımız 56 binin üzerinde. Şüphesiz bu yükselişimizin altında kazanımlarımız ve teşkilatlarımızın özverili çalışmaları yatıyor. Bundan sonra da kazanımlarımız devam edecek. Çünkü biz oturarak değil mücadele ederek, alın teri akıtarak sendikacılık yapıyoruz. Elde edeceğimiz kazanımlar ve verdiğimiz mücadele sayesinde sendikamızın engellenemez büyümesi devam edecek. Genel yetkili sendikamız önümüzdeki yıllarda inşallah 100 bin üyeye ulaşacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan’ın konuşmasının ardından Şube Başkanı Eyyüp Akbulut, ildeki kamu çalışanlarının sorunları ve çözüm yolları hakkında brifing verdi.
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans