DUYURULAR
Yazgan: İhanet Çeteleri Yok Edilinceye Kadar Nöbetteyiz

Yazgan: İhanet Çeteleri Yok Edilinceye Kadar Nöbetteyiz


Anadolu Gençlik Derneği’ne (AGD) başsağlığı ziyaretinde konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Ülkemize, milletimize, demokrasimize, geleceğimize darbe vurmak isteyen ihanet çeteleri yok edilinceye kadar meydanlarda nöbetteyiz. Meydanları boş bırakmayacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan beraberindeki heyetle birlikte, 15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişiminde 16 üyesini şehit veren AGD’yi ziyaret etti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, AGD ve MGV Başkanı Salih Turhan’a başsağlığı diledi.

Hain darbe girişimindeki tüm şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Genel Başkan Yusuf Yazgan, ülke yönetiminin tek sahibinin millet olduğunu belirterek milletin iradesine, demokrasiye darbe girişiminde bulunulmasının hainlik olduğunu vurguladı. Namlusunu millete çeviren tanklara selam durmadıklarını, ihanet çeteleri yok edilinceye kadar meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam edeceklerinin altını çizen Yusuf Yazgan, “İhanet çetesi FETÖ, 15 Temmuz gecesi millet iradesi, demokrasiye, ülkemize haince, kalleşçe darbe vurma girişiminde bulundu. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülkemizin ve milletimizin birliğini, huzur ve refahının ayaklar altına alınmasını, milli iradenin cebir ve şiddetle çiğnenmesini asla kabul etmiyoruz. Darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz. Darbe girişiminin ilk anından itibaren Büro Memur-Sen olarak teşkilatlarımızla milli iradenin yanında yer aldık, milletimizle birlikte tanklara karşı durduk. Milletimize cunta gömleği giydirmek isteyenleri yerle bir ettik. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak milletimizin ve ülkemizin yanında yer almaya, devam edeceğiz. Milli irade ve milli egemenliğe sahip çıkma adına meydanlardayız. Ülkemize, milletimize, demokrasimize, geleceğimize darbe vurmak isteyen ihanet çeteleri yok edilinceye kadar meydanlarda demokrasi nöbetindeyiz. Meydanları boş bırakmayacağız” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden AGD Başkanı Turhan ise gerekçesi ne olursa olsun darbenin hiçbir türlüsünün kabul edilemez olduğunu söyledi. Turhan, “Ülkemizin barışına ve huzuruna yapılan her türlü müdahaleye karşıyız. Aziz milletimize karşı yapılan hain darbe girişimini red ediyoruz. Temel insan hakları ve hukuk vazgeçilmez unsurumuzdur. Şehit olan vatandaşlarımızın çocuklarına ortaokuldan üniversiteye eğitim öğretimlerinde Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan yurt ve ev imkanlarımızdan ücretsiz olarak faydalanmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans