DUYURULAR
YAZGAN: GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNE KURUM İÇERİSİNDEN ATAMA YAPILMALI

YAZGAN: GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNE KURUM İÇERİSİNDEN ATAMA YAPILMALI


Niğde'de konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerine kurum içerisinden atama yapılmalıdır. Bakanlıkta yaptığımız tüm görüşmelerde bunu vurguluyoruz" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın kamu çalışanlarının sorunlarını yerinde dinlemek ve teşkilat çalışmalarını hakkında bilgi almak için yaptığı il ziyaretleri devam ediyor. Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi ile birlikte Niğde’yi ziyaret eden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Niğde İl Temsilcisi Mehmet Ali Cıncık, şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileriyle birlikte toplantıda bir araya geldi. Genel Başkan Yusuf Yazgan toplantıda, ildeki kamu çalışanlarının sorunları ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgi aldı.
‘SPOR UZMANLARI VE ANTRENÖRLER SENDİKAMIZ SAYESİNDE KADROYA ALINDI’
Toplantıda açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yazgan, genel yetkili sendika olarak kamu çalışanlarının sesi olmaya devam ettiklerini söyledi. Kamu çalışanlarının sorunlarını çözüme kavuşturduklarını belirten Yusuf Yazgan, buna örnek olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörlerin kadroya alınmasını verdi. Yazgan, “Ülkemiz sporunun daha ileriye taşınması için mücadele veren spor uzmanları ve antrenörler uzun yıllar sözleşmeli olarak görev yaptı. Spor alanında başarıya ulaşmak için spor uzmanları ve antrenörlerin kadroya geçirilmesini her zaman vurguladık. Bununla yetinmeyerek Başbakanlık önünde basın açıklaması yaparak spor uzmanları ve antrenörlerin kadroya alınması gerektiğini kamuoyuna duyurduk. 2013 yılında kadroya geçirilecek sözleşmeliler arasında spor uzmanları ve antrenörler yer almıyordu. Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile görüşme yaparak spor uzmanları ve antrenörlerin de kadroya alınmasını sağladık. Sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörler kadroya geçirildiyse bu sendikamız Büro Memur-Sen sayesindedir” dedi.
 
'İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNE KURUM İÇERİSİNDEN ATAMA YAPILMALI'
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bu yıl içerisinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılacağı müjdesini veren Yazgan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerine kurum içerisinden atama yapılması gerektiğinin altını çizdi. Yazgan, “Yıllardır Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev yapan tecrübeli arkadaşlarımız var. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerine Kurumu tanıyan, tecrübeleriyle kurumu daha başarılı kılacak bu arkadaşlarımızdan atama yapılmalıdır. Bunun aksine yapılacak bir uygulama adaletsizlik olur. İlçe müdürlüklerine kurum içerisinden atama yapılmasını bakanlıkta yaptığımız tüm görüşmelerde vurguluyoruz. Şayet bu talebimiz dikkate alınmazsa sendika olarak en büyük tepkiyi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
 
AKSARAY ŞUBE BAŞKANI’NIN MUTLU GÜNÜ
Genel Başkan Yusuf Yazgan, Niğde’de yapılan toplantının ardından Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi ile birlikte Aksaray’a geçerek Aksaray Şube Başkanı Şaban Bülbül’ün oğlunun nişan törenine katıldı. Şube Başkanı Şaban Bülbül’ün oğlu Muhammet Oğuzhan Bülbül ile Aslı Topaç’ın nişan kurdelesini Genel Başkan Yazgan kesti. Genç çifte mutluluklar dileyen Yusuf Yazgan, “Aile olma yolunda atılan bu adım hayırlara vesile olsun. Unutulmamalıdır ki aile bir toplumun temelidir. Aile bağlarının güçlü olduğu bir toplumun karşısında hiçbir engel duramaz” dedi.
 
Nişan törenine, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan ve Murat Sipahi’nin yanı sıra Büro Memur-Sen Aksaray Şube yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Metin Yılancı, Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şubeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans