DUYURULAR
Yazgan: Büro Memur-Senin Büyümesini Engellemek İsteyenler Emellerine Ulaşamayacak

Yazgan: Büro Memur-Senin Büyümesini Engellemek İsteyenler Emellerine Ulaşamayacak


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Konya Şubesinin düzenlediği toplantıda, "Büro Memur-Senin büyümesini engellemek isteyenler, emellerine ulaşamayacak. Büro Memur-Sen bu yılda genel yetkili sendika olacak" dedi.

Büro Memur-Sen Konya şubesi, işyeri temsilcileriyle toplantı düzenledi. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, şube yönetim kurulu üyeleri, Konya milletvekili adayları Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı eski Müsteşarı Ziya Altunyaldız ile işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Büro Memur-Senin üyeleriyle ve teşkilatının başarılı çalışmalarıyla gücüne güç kattığını belirtti. Büro Memur-Senin kırmadan, dökmeden, haksızlık önünde eğilmeden, her zaman dik durarak sendikacılık yaptığına vurgu yapan Genel Başkan Yusuf Yazgan, bundan sonra da aynı şekilde kamu görevlilerinin hakkı için mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.  

Büro Memur-Senin bu yılda kamu görevlilerinin tercihiyle genel yetkili sendika olacağını kaydeden Yusuf Yazgan, "Sendikamızla birlikte kamu görevlilerinin siyasi görüş, ırk, mezhep gibi değerler üzerinden ayrıştırma sona ermiştir. Sendikamız hiçbir zaman kimseyi ötekileştirmeden, sadece ve sadece kamu görevlilerimizin haklarını iyileştirme, kazanım elde etme için mücadele etmektedir. Şükürler olsun ki, teşkilatlarımızın başarılı çalışmaları ve elde ettiğimiz kazanımlarla üye sayımızı her yıl düzenli olarak arttırdık ve genel yetkili sendika olduk. Sendikamızın bayrağını 2012 yılında zirvede dalgalandırmayı başardık. Büro Memur-Sen bayrağı bundan sonra zirveden inmeyecektir. Malum sendikalar kirli ittifaklarla genel yetkimizi engellemek istiyor. Sendikamıza karşı bazı illerde birleşme yolunu seçiyorlar. Malum sendikalar bilmedir ki, kirli ittifaklarınız bizim genel yetkimizi engelleyemez. Sendikamız Büro Memur-Senin büyümesini engellemek isteyenler, emellerine ulaşamayacak. Büro Memur-Sen bu yılda genel yetkili sendika olacak" dedi. 

Konya milletvekili adayı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ise Memur-Senin insani değerlere, milletin değerlerine sahip çıkarak geleceği inşa etmek için mücadele ettiğini belirtti. Memur-Senin yaptığı tüm faaliyetlerinin geleceği inşa etmede faydası olduğunu ifade eden Halil Etyemez, bunun için Memur-Senin büyümeye devam ettiğini söyledi. Memur-Senin sadece ücret sendikacılığını yapmadığını vurgulayan Etyemez, "Memur-Sen hiçbir zaman haksızlıkların yanında olmadı. Darbelerin karşısında, özgürlüklerin yanında oldu. Memur-Sen, temel hak ve hürriyetlerin mücadelesini veren bir yapı" diye konuştu.

Milletvekili adayı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı eski Müsteşarı Altunyaldız da, hukuk içerisinde, hoşgörüyle hak arama mücadelesine devam edilmesi gerektiğini kaydetti. Ziya Altunyaldız, hak aramanın kutsal bir değer olduğunun altını çizerek Memur-Senin ve Büro Memur-Senin hak aramada öncülük ettiğini söyledi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans