DUYURULAR
YAZGAN:

YAZGAN: "BÜRO MEMUR-SEN HER ZAMAN HAKSIZLIĞIN KARŞISINDADIR"


Büro Memur-Sen şube kongrelerine katılan Genel Başkan Yusuf Yazgan, "Haksızlıklar karşısında susmayacağız. Büro Memur-Sen, haklının yanında haksızlığın ve adaletsizliğin karşısındadır. Haksızlıkların giderilmesi için İstanbuldan Ankaraya yürüyüş eylemi yaptık" dedi.Büro Memur-Sen, İzmir 1 Nolu, Tekirdağ, Hatay 1 Nolu ve Şanlıurfa şubelerinin genel kurulları yapıldı. Genel kurullara Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, genel merkez yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları, şube yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sene bağlı sendikaların şube başkanları ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Genel kurulların Büro Memur-Sene ve ülkeye hayırlar getirmesini dileyen Genel Başkan Yusuf Yazgan, "Dişimizle, tırnağımızla mücadele ettiğimiz ve 2013 yılında 48 bine ulaşan üyemizle sendikamızın yeniden yetkili sendika olduğunu buradan haykırmak istiyorum. Teşkilat ve üye sayısı anlamındaki artışımız inşallah devam edecektir. Bununla birlikte Dışişleri Bakanlığı'nda sendikamız yetkili sendika haline geldi. Dünyanın 17 ülkesindeki ataşelikler ve başkonsolosluklarda Büro Memur-Sen bayrağı dalgalanıyor. Genel merkezimizi modern bir hizmet binasına kavuşturduk. İnşallah bu ayın sonunda bütün şube teşkilatlarımızın katılımıyla binamızın açılışını gerçekleştireceğiz" dedi. 

BÜRO MEMUR-SEN HAKSIZLIĞIN KARŞISINDADIR
Her zaman haksızlıkların karşısında olduklarını vurgulayan Yusuf Yazgan, bunun en büyük örneğinin 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyi (KHK) protesto için İstanbuldan Ankaraya yaptıkları yürüyüş eylemi olduğunu aktardı. Yazgan, "KHKnın yayınlanmasının ardından ilk tepkiyi Başbakanlığın önünde eylem yaparak biz gösterdik. Fazla mesai ücretlerinin, ek ödemelerin ve ikramiyelerin verilmesi adına önemli bir adım atılmaması üzerine İstanbuldan Ankaraya 455 kilometre yürüyüş eylemi yaptık. Bu sendikal tarihte bir ilktir. Eylemimizin karşılığını toplu sözleşme masasında kısmi olarak aldık. Fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için yasal düzenleme yapılmasını mutabakata bağladık. İnşallah tüm kurumlarda fazla mesai ücretlerinin ödenmesini sağlayacağız. Bundan sonrada haksızlıklar karşısında susmayacağız. Çünkü Büro Memur-Sen, haklının yanında, her zaman haksızlığın ve adaletsizliğin karşısındadır" diye konuştu.

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARININ MAĞDURİYETİNİ GİDERMEK BOYNUMUZUN BORCU
Büro Memur-Senin kazanımların adresi olduğunu ifade eden Yusuf Yazgan, sözleşmelilerin kadroya alınması, 4/Clilerin sendikalara üye olabilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına şartları tutan herkesin girebilmesi gibi birçok kazanımın altında sendikalarının imzası olduğunu söyledi. Her zaman kamu çalışanlarının hizmetinde olduklarını belirten Yazgan, onların mağduriyetlerini gidermek için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti. Kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının aldıkları ücrette yaşanan düşüş mağduriyetini de kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını vurgulayan Yazgan, "Yılbaşında sözleşmeleri geç imzalanan iş ve meslek danışmanlarının sözleşme krizini verdiğimiz mücadele ile çözdük. Şimdide kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının maaşlarında 800 lira civarında bir düşüş olması nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti gidermek için mücadele veriyoruz. Yaptığımız her görüşmede verilen hakların geri alınmaması gerektiğini, iş ve meslek danışmanlarının ekonomik haklarının korunması gerektiğini vurguluyoruz. Sendikamız inşallah bu mağduriyeti de sona erdirecektir. İş ve meslek danışmanlarının bu sorununu çözmek boynumuzun borcudur" şeklinde konuştu.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans