DUYURULAR
YAZGAN: BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNDEN BİR DAHA İNMEYECEĞİZ

YAZGAN: BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNDEN BİR DAHA İNMEYECEĞİZ


Sinop ve Kastamonu'da kamu çalışanları ve sendika teşkilatlarıyla bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Kamu çalışanlarımızın haklarını daha ileriye taşımak için mücadele ediyoruz. Kamu çalışanlarımız hakkını arayan, mücadele veren, kazanım elde eden sendikamızı tercih ediyor" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın illerdeki kamu çalışanları ve sendika teşkilatlarıyla buluşmaya devam ediyor. Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi’nin eşlik ettiği Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, ilk olarak Sinop Boyabat’ta düzenlenen toplantıda ildeki kamu çalışanlarıyla bir araya geldi. İldeki kamu çalışanlarının sorunlarının ve çözüm yollarının masaya yatırıldığı toplantıya, Sinop İl Temsilcisi Özgür Demirci ve çok sayıda kamu çalışanının katıldı.

 


AYNI HEYECANLA MÜCADELE EDİYORUZ

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen’in kamu çalışanlarının sesi olduğunu söyledi. Başbakanlık ve 11 bakanlığında arasında yer aldığı toplam 53 kurumun bulunduğu Büro, Bankacılık Hizmet Kolu’nda hak mücadelesi verdiklerini belirten Genel Başkan Yazgan, “Bu kadar çok kurumun yer aldığı bir hizmet kolunda hak mücadelesi vermek şüphesiz kolay olmuyor. Ancak biz halimizden şikayetçi değiliz. Çünkü kurulduğumuz ilk günden beri içimizdeki aynı heyecanla kamu çalışanlarımızın haklarını daha ileriye taşımak için mücadele veriyoruz. Kamu çalışanlarımızdan aldığımız gücü yine kamu çalışanlarımız için harcıyoruz. Ülke genelindeki tüm illerimizi teker teker ziyaret ederek kamu çalışanlarımızın sorunlarını yerinde dinliyor, sorunları çözmek için gerekli girişimlerde buluyoruz” dedi.

 


BÜRO MEMUR-SEN BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNDEN İNMEYECEK

Elde ettikleri kazanımlar ve teşkilatlarının özveri çalışmalarıyla hizmet kolunda genel yetkili sendika olduklarını vurgulayan Yusuf Yazgan, genel yetkili sendika unvanını bir daha bırakmayacaklarının altını çizdi. Yazgan, “Kamu çalışanlarımızın tercihi ile üye sayımızı her yıl düzenli olarak arttırarak önceki yıl genel yetkili sendika olduk. Geçtiğimiz yıl da genel yetkimizi sürdürerek ilk defa toplu sözleşme masasına oturduk. Masada hizmet kolumuzdaki ve kamu çalışanlarımızın tamamını ilgilendiren kazanımlara imza attık. Kamu çalışanlarımız hakkını arayan, mücadele veren, kazanım elde eden sendikamızı tercih ediyor. Bu yılda üye sayımızı arttırarak genel yetkimizi sürdüreceğiz. Büro Memur-Sen çıktığı birincilik kürsüsünden bir daha asla inmeyecektir. Büro Memur-Senimizin yükselişini kimse engelleyemez” diye konuştu. Yazgan’ın ardından Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi ve Sinop İl Temsilcisi Demirci birer konuşma yaparak sendika olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.  


Toplantıda Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’a kamu çalışanlarının haklarını almak için yaptıkları çalışmalardan dolayı plaket verildi.


Toplantının ardından ildeki çok sayıda kamu çalışanı Büro Memur-Sen’e üye oldu.

KASTAMONU’DAKİ ÇALIŞANLARIN SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİ

Genel Başkan Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi ile birlikte Sinop’un ardından Kastamonu’ya geçti. İldeki kurumları ziyaret eden Genel Başkan Yazgan, çalışanların sorunlarını yerinde dinleyerek not aldı. Yusuf Yazgan, sorunların çözümü için sendika olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Yazgan, daha sonra kurum yöneticileriyle bir araya gelerek sorunların çözümü üzerine görüş alışverişinde bulundu.


BELEDİYE BAŞKANINA HAYIRLI OLSUN

Genel Başkan Yusuf Yazgan, Kastamonu’daki ziyaretleri çerçevesinde Kastamonu Belediye Başkanı seçilen Tahsin Babaş’ı da ziyaret etti. Yusuf Yazgan, Belediye Başkanı Babaş’a görevinin hayırlı olmasını diledi.


Genel Başkan Yusuf Yazgan’a ziyaretlerinde, Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi, Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Ruhi Temür ve şube yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.


Yazgan, ziyaretlerin ardından Kastamonu il teşkilatıyla toplantı düzenledi. Şube Başkanı Temür ve şube yönetim kurulu üyelerinden ildeki teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi alan Yazgan, sendika olarak yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans