DUYURULAR
Yazgan, Başbakanlık Müsteşarına Personelin Sorunlarını İletti

Yazgan, Başbakanlık Müsteşarına Personelin Sorunlarını İletti


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğluyla yaptığı görüşmede, araştırmacı kadrosuna geçen personelin maaş mağduriyetinin giderilmesi ve Milli Arşiv Kanununun biran önce çıkarılması gerektiğini söyledi.

 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, İstanbul 8 Nolu Şube Başkanı Hasan çağlar ve Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Davut Zararsız ile birlikte Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğluyla makamında gÖrüştü. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, gÖrüşmede Başbakanlık ve bağlı kurumlarda gÖrev yapan çalışanların sorunlarını Müsteşar Kemal Madenoğluna iletti. 
 
MİLLİ ARŞİV KANUNU BİRAN ÖNCE çIKARILMALI 
Türkiyenin sahip olduğu belgelerle dünyanın en zengin arşivine sahip olduğunu belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, arşivlerin nicelik bakımından olduğu kadar, nitelik bakımından da dünyanın en Önemli arşivlerinden olduğunu sÖyledi. Genel Başkan Yazgan, "Günümüzde Osmanlıca derslerinin zorunlu olması tartışılmaya devam ederken unutulmamalıdır ki ülkemizde yer alan en Önemli belgeler Osmanlıcadır. Bunun için arşivlerde gÖrev yapan personele gereken Önem verilmeli ve Özlük hakları biran Önce iyileştirilmelidir. Öte yandan hala bir milli arşiv politikamız ve kanunumuz yoktur. Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünün teşkilat yapısının oluşturulması için ihtiyaç olan Milli Arşiv Kanunu en kısa zamanda çıkarılmalıdır" dedi.
 
ARAŞTIRMACILARIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
Geçtiğimiz yıl kadroya geçen sÖzleşmeliler arasında Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğündeki araştırmacıların da yer aldığını hatırlatan Yusuf Yazgan, araştırmacıların kadroya geçmesiyle birlikte maaş konusunda mağduriyet yaşadığına dikkat çekti. Araştırmacıların maaşlarında 300 ile 800 lira arasında düşüş yaşandığının altını çizen Yazgan, bu mağduriyetin biran Önce giderilmesi gerektiğini vurguladı. 
 
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Madenoğlu, Milli Arşiv Kanununun çıkarılması için çalışma yaptıklarını belirtti. Personelin en iyi haklara sahip olarak çalışması için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Müsteşar Madenoğlu, araştırmacıların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için de gerekli düzenlemeyi yapacaklarını sÖyledi. Madenoğlu, en kısa süre içerisinde İstanbuldaki Milli Arşiv Sitesini de ziyaret edeceğini sÖzlerine ekledi. 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans