DUYURULAR
YAZGAN:

YAZGAN: "4/CLİLERİN KADROYA GEÇİRİLMESİ BÜRO MEMUR-SEN SAYESİNDE OLACAKTIR"


Büro Memur-Sen Trabzon Şubesinin genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "4/Clilerin sendikalara üye olma yolunu Büro Memur-Sen açtı. İnşallah 4/Clilerin kadroya geçirilmesi de Büro Memur-Sen sayesinde olacaktır. Bunun için mücadelemize devam ediyoruz" dedi.

Büro Memur-Sen Trabzon Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu Trabzon Belediyesi Çok Amaçlı Salonu'nda yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Memur-Sen Trabzon Şube Başkanı Mehmet Kara, Trabzon şubesi yönetim kurulu üyeleri ve sendika üyeleri katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi hakkında konuştu. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi nedeniyle mutlu olduklarını ifade eden Yusuf Yazgan, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sözleşmelilerin kadroya geçirileceğini açıkladı. Yaptığımız çalışmada kadroya geçirilecek personel arasındaki eksiklikleri tespit ettik. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile yaptığımız görüşme sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığında çalışan sözleşmelilerin de kadroya geçirilmesini sağladık. Adliyelerdeki zabıt katipleri, İŞ-KURdaki iş ve meslek danışmanları ile gençlik ve Spor Bakanlığındaki sözleşmeliler Büro Memur-Senin girişimleriyle kadroya geçirilecektir" dedi.

Sendika olarak yanlışların her zaman karşısında olduklarını kaydeden Yazgan, Hükümetin de yaptığı yanlışları her zaman dile getirdiklerini vurguladı. 4/Clilerin de kadroya alınması gerektiğinin altını çizen Yazgan, "Kamudaki en mağdur kesim 4/Clilerdir. Özlük hakları bulunmayan ve aldığı ücretle geçinemeyen 4/Cliler de kadroya alınmalıdır. Büro memur-sen olarak 4/Clilerin kamu görevlisi olduğunu açtığımız dava ile tespit ettirdik ve sendikalara üye olmaları sağladık. İnşallah 4/Clilerin kadroya geçirilmesi de Büro Memur-Sen sayesinde olacaktır. Bu konuda sendika olarak mücadelemize ara vermeden devam ediyoruz" diye konuştu. 

Büro Memur-Sen Trabzon Şube Başkanı Mustafa Kahraman ise, "4. Olağan Genel Kurulumuzu yapıyoruz. 2010 yılında 3. Olağan Genel Kurul'da seçilerek, bu sürece kadar geldik. Bu genel kurulumuz da sendikamız camiasına ve Türkiye'mize hayırlar getirmesine üyelerimize daha geniş kazanımlar getirmesi diliyorum" şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından seçim yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Mustafa Kahraman ve ekibi geçerli oyların tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans