DUYURULAR
Yazgan: 4/C ve 4/B’lilere Kadro Mücadelesini Kazanacağız

Yazgan: 4/C ve 4/B’lilere Kadro Mücadelesini Kazanacağız


Bilecik’te düzenlenen toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “4/C’lilere ve 4/B’lilere kadro mücadelemizden asla vazgeçmedik. Başta TÜİK’deki 4/C’liler olmak üzere tüm 4/C’lilerin ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi gerektiğini tüm bakanlıklarda vurguluyoruz. İnşallah 4/C ve 4/B’lilere kadro mücadelesini kazanacağız” dedi. Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte Bilecik'in ardından Bursa'ya geçerek Bursa Şubesiyle bir araya geldi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen Bilecik İl Başkanlığı tarafından Kent Ormanında düzenlenen toplantıda kamu görevlileriyle bir araya geldi. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Bilecik İl Başkanı Mustafa Akış, Ankara 5 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Akyapın, Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sami Yükseldi, Bilecik SGK İl Müdürü Celalettin Ateş, 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürü Mehmet Bahadır, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş ile çok sayıda kamu görevlisi katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, 2001 yılında 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanununa göre yakmış oldukları ateşin bugün Büro Memur-Sen olarak 60 bin üyeyi aştığını belirtti. 11 hizmet kolunun 11’inde de yetkili ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü Memur-Sen konfederasyonun bir parçası, bir üyesi olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Genel Başkan Yazgan, Büro Memur-Sen olarak hedeflerinin 100 bin, Memur-Sen Konfederasyonu olarak ise bir milyon üye olduğunu söyledi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZ, MİLLETİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

2001 yılından bu günlere gelmelerinin kolay olmadığını vurgulayan Yusuf Yazgan, “Sendikamızın yer aldığı Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda Başbakanlık ve 12 bakanlığın da arasında yer aldığı toplam 58 kurum bulunuyor. Adeta devletin mihenk taşı kurumların yer aldığı hizmet kolunda sendikal mücadele veriyoruz. Bu anlamda hizmet kolumuzda yetkiyi almak kolay olmadı. Sendikacılığa başladığımız günlerde Büro Memur-Sen’e ve Memur-Sen’e üye olanlar adeta fişlendi. ‘Memur-Sen e üye olursanız çocuğunuz askeri okullara giremez’ denildi. Memur-Sen adeta öcü gösterilmekteydi. Tüm engellemelere, yalanlara, iftiralara rağmen yılmadan Bilecik’te dahil olmak üzere ülkemizin 81 ilini defalarca ziyaret ettik. Kamu görevlilerimiz için verdiğimiz, milletimiz ve ülkemiz için verdiğimiz mücadeleyi anlattık. Şükürler olsun Büro Memur-Sen olarak genel yetkiyi alarak, Memur-Sen olarak ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu unvanına sahip olarak verdiğimiz mücadelenin karşılığını aldık. Büro Memur-Sen olarak, Memur-Sen olarak kamu görevlilerimiz, milletimiz ve ülkemiz için çalışıyoruz. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

4/C VE 4/B’LİLERE KADRO MÜCADELESİNİ KAZANACAĞIZ

Yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturdukları günden bu yana sürekli kazanım elde ettiklerini vurgulayan Yazgan, elde edilen kazanımlarla yetinmedikleri, yeni kazanımlar için mücadele ettiklerinin altını çizdi. Büro Memur-Sen’in 4/C ve 4/B’lilere kadro mücadelesini de kazanacağını kaydeden Yazgan, “Kamu kurumlarında 4B’li çalışanlar kadrodan yoksundu.  Sendika olarak, konfederasyon olarak 4/B’lilerin kadrola alınmasını sağladık. Hizmet kolumuzda 4C’li kardeşlerimizin dışında kadrosuz personel kalmadı. SGK ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan yurtdışı sözleşmeliler başta olmak üzere bazı kurumlarda 4B’li arkadaşımız var. Toplu sözleşmede 4/C’liler için önemli kazanımlar elde ettik. Ancak 4/C’lilere ve 4/B’lilere kadro mücadelemizden asla vazgeçmedik. Başta TÜİK’deki 4/C’liler olmak üzere tüm 4/C’lilerin ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesini tüm bakanlıklarda vurguluyoruz. Kadro mücadelemizde son aşamaya gelmiş durumdayız. İnşallah 4/C ve 4/B’lilere kadro mücadelesini kazanacağız” diye konuştu.

ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ OYUNLAR BOŞA ÇIKACAK

Konuşmasında terör olaylarını da kınayan Yazgan,Ülkemiz hassas bir süreçten geçiyor. Yaşanan terör olaylarıyla ülke olarak birlik ve beraberliğimiz bozulmak isteniyor. Milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını ve bayrağını önceleyen bir sendika olarak terör olaylarına sessiz kalmamız mümkün değil. Tarafsız kalmamız mümkün değil. Ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmak isteyen ve ülkemizde bir kaos ortamı oluşturmaya çalışan terör örgütü PKK’nın eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Milletimizin ve güvenlik güçlerimizin her zaman yanındayız. Ülkemiz birçok konuda bir geçiş noktası ve dünyada coğrafi konum olarak parmakla gösterilen bir ülke. Bunun için ülkemiz üzerinde farklı oyunlar oynanıyor. Ülkemiz için bir bedel ödemek gerekiyorsa, Çanakkale’de olduğu gibi, Milli Mücadelede olduğu gibi yine bedel ödemeye hazırız.  Allah’ın yardımı, devletimizin iradesi, milletimizin sağduyusu sayesinde ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar inşallah boşa çıkacaktır” şeklinde konuştu.

BAYRAĞIMIZI BİLECİK’TE EN ZİRVEYE DİKECEĞİZ

Bilecik İl Başkanı Mustafa Akış ise, toplantıya katılan kamu görevlilerine teşekkür etti. Tüm kurumlarda yaptıkları çalışmalarla Büro Memur-Sen farkını ortaya koyduklarını kaydeden Mustafa Akış, “Sendika olarak ildeki tüm kamu görevlilerimizle bir araya geliyor, sorunlarını ve taleplerini alıyoruz. Sorunların çözümü için ilimizde ve Ankara’da gerekli mücadeleyi veriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla ilimizde Büro Memur-Sen’i iyi bir konuma getirdik. Durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Elde edeceğimiz kazanımlar ve kamu görevlilerimizin tercihi ile Büro Memur-Sen’inimizin bayrağını Bilecik’te en zirveye dikeceğiz” dedi.

BİLECİK’İN ARDINDAN BURSA

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte Bilecik'in ardından Bursa'ya geçerek Bursa Şube Başkanı Eyyup Akbulut ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. Görüşmede teşkilat çalışmaları değerlendirildi ve fikir alışverişinde bulunuldu. Genel Başkan Yazgan “Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Bursa’da sendikamız bir çınar gibi büyüyor. Bursa’da sendikamızın büyümesinde emeği olan başta Bursa Şube Başkanımız Eyyup Akbulut ve şube yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans