DUYURULAR
Yanbaz: Yükümüz Ağır, Sorumluluğumuz Büyük

Yanbaz: Yükümüz Ağır, Sorumluluğumuz Büyük


Şanlıurfa’da işyeri temsilciliği açılışında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Biz sadece üyelerimizi değil, kamu görevlilerinin tamamı adına çalışıyor, yola revan oluyoruz. Bu yüzden yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyük. 2015 Toplu Sözleşmesinde 213 kazanım elde ettik. Ancak biliyoruz ki, memurlarımızın çözülecek daha onlarca sorunu var” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut, şube yönetim kurulu üyeleri ve Şanlıurfa teşkilatı ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Büro Memur-Sen heyeti, kamu görevlileriyle bir araya gelerek, talep ve beklentilerini dinledi. Yapılan görüşmelerde birçok kamu görevlisi hak davasına destek olmak amacıyla Büro Memur-Sen’e üye oldu.

Yanbaz ve beraberindeki heyet daha sonra, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Büro Memur-Sen işyeri temsilciliğinin açılışını gerçekleştirdi.

KAMU GÖREVLİLERİNİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Açılışta konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, önemli açıklamalarda bulundu. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in milyonlarca kamu görevlisinin alın teri için çalıştığını ifade eden Yanbaz, “Biz sadece üyelerimizin değil, kamu görevlilerinin tamamı adına çalışıyor, yola revan oluyoruz. Bu yüzden yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyük. 2015 Toplu Sözleşmesinde 213 kazanım elde ettik. Ancak biliyoruz ki, memurlarımızın çözülecek daha onlarca sorunu var. Sorunları çözüme kavuşturmak için daha güçlü olmalı, sesimizi daha gür çıkarmalıyız” diye konuştu.

ŞİMDİ BÜYÜMENİN VE GÜÇLENDİRMENİN VAKTİ

Önümüzdeki Mayıs ayında Toplu Sözleşme Dönemi için sayımların yapılacağını hatırlatan Yanbaz, “Burada gücümüzü yeniden ortaya koyup, Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşmeden alnımız akı, bileğimizin hakkıyla çıkmak için canla başla çalışacağınıza inanıyorum. Kamu görevlilerinin teveccühüne mazhar olmuş mücadelemizi, daha da büyütmenin ve güçlendirmenin vaktidir” şeklinde konuştu.

Büro Memur-Sen heyeti, Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, SGK Aksaray İl Müdürü Bilal Akgün, İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü Sait Ardan, Şanlıurfa Başsavcısı Uğurhan Kuş, Defterdar Yardımcısı Gülcan Akbıyık ve Muhasebe Müdürü Vedat Akıllı’yı ziyaret ederek kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini iletti.

Genel Başkan Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya, geçtiğimiz günlerde babası vefat eden Büro Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut’a da taziye ziyaretinde bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans