DUYURULAR
Yanbaz: Yeterli Değil, Promosyonlar Eşit Dağıtılmalıdır

Yanbaz: Yeterli Değil, Promosyonlar Eşit Dağıtılmalıdır


Büro Memur-Sen’in Adalet Bakanlığı’nda yaşanan banka promosyonu adaletsizliğine gösterdiği tepki sonucunda Adalet çalışanlarına promosyon olarak maaşının yüzde 10’u + 341 Türk Lirası verilmesi kararlaştırıldı. Kararı değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Atılan bu adım yerinde olmuştur. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Adalet Bakanlığı’nda promosyonlar hakim, savcı ve adalet çalışanlarına eşit olarak dağıtılana kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Adalet Bakanlığı’nda, banka promosyonlarının tüm kamu görevlilerine eşit dağıtılması gerekirken, hakim ve savcılara imtiyaz tanınmasına Büro Memur-Sen’in gösterdiği tepki sonuç verdi. Yapılan görüşmeler, basın açıklamaları ve sosyal medya eylemleri neticesinde kamu görevlilerine promosyon olarak maaşının her yıl yüzde 10’u + 341 Türk Lirası zam yapılaması konusunda 5 yıllığına anlaşmaya varıldı. Geçtiğimiz 5 yılda için bu oran maaşların yüzde 10’u + 125 TL şeklindeydi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN HAKLARINI HİÇ KİMSEYE YEDİRMEYİZ

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bugüne kadar kamu görevlileri adına birçok kazanım elde eden Büro Memur-Sen olarak, her türlü adaletsizliğin karşında olduğumuzu bütün platformlarda dillendirmeye devam edeceğiz. Kendini milletten ayrı gören, kendi personelini ötekileştiren, personel arasında ayrımcılık yapan, adil davranmayan, kamu görevlilerinin alacağı promosyona göz diken, kamu görevlilerinin emeğini sömüren herkesin karşındayız. Kamu görevlilerimizin haklarını hiç kimseye yedirmeyiz” diye konuştu.

PROMOSYONLAR EŞİTLENENE KADAR TEPKİMİZ SÜRECEK

Yanbaz, 113 bin kamu görevlisi değil, 14 bin hakim ve savcıya göre düzenleme yapılmasını kabul etmediklerini vurgulayan Yanbaz, “Çalışanlarımızın koşullarını iyileştirmek adına gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Adalet Bakanlığı’nda kamu görevlilerine promosyon olarak maaşının her yıl yüzde 10’u + 341 Türk Lirası verilmesi yerinde olmuştur. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Adalet Bakanlığı’nda promosyonlar, hakim, savcı ve adalet çalışanlarına eşit olarak dağıtılana kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz. Her türlü hak gaspının karşında durmaya, dik durmaya devam edeceğiz. Bu karar Başbakanlık Genelgesi’ne aykırıdır. Bizim teklifimize uymadığı için bu karara dava hakkımızı da saklı tutuyoruz. Bu konuda hakkımızı sonuna kadar arayacağız” şeklinde konuştu.

Promosyon anlaşmasına 7 banka katılmış, 92 turun sonucunda bu oran halen anlaşmanın devam ettiği bankada kalmıştır.

ANLAŞMA METNİNE BÜRO MEMUR-SEN'İN ŞERHİ İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans