DUYURULAR
Yanbaz: Yeni Kazanımlara İmza Atacağız

Yanbaz: Yeni Kazanımlara İmza Atacağız


İstanbul’da kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Biz, elde ettiğimiz kazanımları asla yeterli görmüyoruz. Çözülmeyi bekleyen birçok sorun olduğunun farkındayız. Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini ayağı yere basan bir şekilde hazırlayacağız ve sağlam teklif metnimizle toplu sözleşmeye katılacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen İstanbul Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, kamu görevlileriyle bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi, istişarelerde bulundu.

Genel yetkili sendika olarak katılacakları toplu sözleşmeye güçlü bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Ülkenin dört bir yanını dolaşarak kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini aldıklarını söyledi. Yanbaz, “Hatırlanacağı üzere önceki yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede 213 kazanıma imza atarak tarihi bir rekor kırdık. Sendikal tarihe ismimizi büyük puntolarla yazdırdık. Biz, elde ettiğimiz kazanımları asla yeterli görmüyoruz. Çözülmeyi bekleyen birçok sorun olduğunun farkındayız. Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini ayağı yere basan bir şekilde hazırlayacağız ve sağlam teklif metnimizle toplu sözleşmeye katılacağız” dedi.

YENİ KAZANIMLAR İÇİN MASADA OLACAĞIZ

4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atmak için ter dökeceklerini belirten Yanbaz, “4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, ikramiyelerin verilmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi konuları var. Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, sivil memurların yıllardır ötelenen hakları, havacılık tazminatının ödenmesi, mili arşiv kanununun çıkarılması gibi sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması için mücadele edecek, ter dökeceğiz” şeklinde konuştu.

ROTASYON UYGULAMASI SON BULMALI

Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin, Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği uyarınca tabi oldukları zorunlu rotasyon uygulamasına son verilmesi gerektiğini belirten Yanbaz, “Rotasyon düzenlenmesi hukuk düzeni, idarenin sürekliliği, çalışma barışı ve uygulanabilirlik kapsamında değerlendirildiğinde pek çok sorunu kendi içinde barındırmaktadır. Bu uygulamaya son verilmelidir” ifadelerini kullandı.

ADLİYECİLER UNUTULMAMALI

Adliye çalışanlarının, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayan Yanbaz, “Adliyelerdeki kamu görevlilerimiz ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Ailesinden ve kendinden fedakarlık göstererek çalışan personelin sorunları çözüme kavuşturulmalıdır. Mübaşirler, genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Fazla mesai ücreti ödenmeli, zabıt katiplerinin dereceleri yükseltilmelidir” diye konuştu.

Büro Memur-Sen heyeti, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, Adalet Komisyon Başkanı Bekir Altun, İstanbul Valiliği Yazı İşleri Müdürü Nafi İlçin, İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Nuri Gezici, TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, Gümrük Bölge Müdürü Halil İbrahim Bozkuş, Pendik SGM Müdürü Veysel Acar, Tuzla SGM Müdürü Gökhan Çıkrıkçı’yı ziyaret ederek, kamu görevlilerinin yaşadığı sorunları ve talepleri iletti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans