DUYURULAR
Yanbaz: Yeni Kazanımlar İçin Ter Akıtacağız

Yanbaz: Yeni Kazanımlar İçin Ter Akıtacağız


Gençlik ve Spor Bakanlığı Çalıştayı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bu yıl yapılacak olan toplu sözleşme, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’ndaki kamu görevlilerimizin yüzünü güldürecek bir toplu sözleşmesi olması için mücadele edeceğiz. Yeni kazanımlar için ter akıtacağız. Biliyoruz ki, sefer bizim zafer Allah’ındır” dedi.

Büro Memur-Sen, bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kurumlarda görev yapan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik çalıştay düzenledi. Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen çalıştayda, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri rapor haline getirildi. Rapor, Büro Memur-Sen tarafından ilgili makamlara ve toplu sözleşmeye taşınacak.

Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin haklarını elde etmek, yeni kazanımlar üretmek için çalıştıklarını belirtti. Her platformda kamu görevlilerinin hakları için mücadele ettiklerini kaydeden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Gerek bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerde, gerekse açtığımız davalarla kamu görevlilerimizin hakları için elimizden geleni yapıyoruz. Kamu görevlilerimiz için en fazla kazanımın üretildiği yer tabi ki toplu sözleşmedir. Bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Ayağı yere sağlam basan tekliflerimizle toplu sözleşmeye katılacağız. Bu yılki toplu sözleşmenin Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’ndaki kamu görevlilerimizin yüzünü güldürecek bir toplu sözleşme olması için mücadele edeceğiz. Diklenmeden dik durarak kamu görevlilerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız. Yeni kazanımlar için ter akıtacağız. İnşallah kamu görevlilerimizin çok sayıda sorununu çözeceğiz ve taleplerini karşılayacağız. Biz bu yılda elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Biliyoruz ki, sefer bizim zafer Allah’ındır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorunlarına değinen Vecdi Yanbaz, “Spor müsabakalarında görevlendirilen personelin görevlendirme ücretleri arttırılmalıdır. Antrenörlere sezona hazırlık ödeneği verilmeli ve giyecek yardımı nakdi olarak yapılmalıdır. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı belirli periyotlarla düzenli olarak yapılmalıdır. İlçe Müdürlüklerinde personel yetersizliğini gidermek için yeni kadrolar açılmalıdır. Ayrıca ilçe müdürlükleri için bütçe oluşturulmalıdır. Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan bekçi, bakıcı kadrosundaki personel genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Spor Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatında gerekli şartları taşıyan personele Bilgisayar İşletmenliği kadrosu verilmesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Bunlar gibi bakanlık ve bakanlığa bağlı kurumlardaki kamu görevlilerimizin sorunları çözüme kavuşturulmalı, talepleri karşılanmalıdır. Çalıştayımızda hazırladığımız raporu ilgili makamlara iletecek, toplu sözleşmeye taşıyacağız. Büro Memur-Sen olarak biz bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız” diye konuştu.

Çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Ankara 9 Nolu Şube Başkanı Bekir Tolga Aydın, Karaman Şube Başkanı Cavit Bardak, Kars Şube Başkanı Ahmet Adıgüzel, Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl, Nevşehir Şube Başkanı İsmail Hakkı Ağmanalmaz, Kırıkkale İl Başkanı Ali Toprak ve Niğde İl Başkanı Mehmet Ali Cıncık katıldı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans