DUYURULAR
Yanbaz: Yeni Kazanımlar İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz

Yanbaz: Yeni Kazanımlar İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz


Büro Memur-Sen Adana 1 Nolu Şube Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Toplu sözleşmede Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak 258 kazanıma imza attık. Elde ettiğimiz kazanımları yeterli gören bir sendika, konfederasyon değiliz. Mücadele sadece toplu sözleşmede olmaz. Yeni kazanımlar için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Adana 1 Nolu Şube ve İstanbul 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları yapıldı. Adana 1 Nolu Şube İl Divan Toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Adana 1 Nolu Şube Başkanı Hacı Ahmet Curabaz, şube yönetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katılırken İstanbul 2 Nolu Şube İl Divan Toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mansur Çifcibaşı, şube yönetim kurulu üyeleri, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı.

Adana 1 Nolu Şube’nin il divan toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in erdemliler hareketi olarak kamu görevlileri, millet, ülke ve tüm mazlumlar için mücadele ettiğini söyledi. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, özelde kamu görevlilerinin haklarını savunduklarını, genelde ise tüm mazlumların sesi olduklarını vurguladı.

YENİ KAZANIMLAR İÇİN MÜCADELEYE DEVAM

4’üncü dönem toplu sözleşmeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vecdi Yanbaz, “Toplu sözleşmenin ilk anından itibaren kamu görevlilerimizin haklarını sonuna kadar savunduk. Diklenmeden dik durduk, mücadele ettik. Uzlaşı ile sonuçlanan toplu sözleşmede fırsat kollayan, kaos bekleyenleri sevindirmedik. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak 258 kazanıma imza attık ve en kapsamlı toplu sözleşmeyi yaptık. Tabi ki biz elde ettiğimiz kazanımları yeterli gören bir sendika, konfederasyon değiliz. Mücadele sadece toplu sözleşmede olmaz. Yeni kazanımlar için, kamu görevlilerimizin daha iyi şartlarda çalışması için alanlarda mücadelemize son sürat devam edeceğiz. Bakanlıklarda, kurumlarda surları dövmeye devam edeceğiz. Yıllardır yapılmayan Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki görevde yükselme sınavının yönetmeliğini yayımlattırdığımız gibi, İŞKUR’da şube müdürü ve şef kadrolarına atama yapılmasının önünü açtığımız gibi nice kazanımlara imza atacağız. İnşallah kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılmasını da sağlayacağız. Sınavların torba kanunda yer alması için Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı’na resmi yazı yazdık. Konunun takipçisiyiz” dedi.

 

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN VE TEŞKİLATIMIZIN HİZMETKARIYIZ

İstanbul 2 Nolu Şube İl Divan Toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı ise, Büro Memur-Sen’in teşkilatlarıyla gücüne güç kattığını söyledi. Yılancı, “Biz üyelerimizle, kamu görevlilerimizle, teşkilatımızla güçlüyüz. Kamu görevlilerimizin ve teşkilatımızın hizmetkarıyız. Ülkemizin dört bir yanındaki kamu görevlilerimizle ve teşkilatımızla buluşmaya devam edeceğiz. Hep birlikte bir ve beraber olarak daha güzel günlere el ele, kol kola yürüyeceğiz” diye konuştu.

Adana 1 Nolu Şube Başkanı Curabaz ve İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Çifcibaşı da toplantılarda birer konuşma yaparak şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans