DUYURULAR
Yanbaz: Uzlaştırmacılık Eğitimiyle Ülkemiz Adaletine Katkıda Bulunuyoruz

Yanbaz: Uzlaştırmacılık Eğitimiyle Ülkemiz Adaletine Katkıda Bulunuyoruz


Düzenledikleri uzlaştırmacılık eğitimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sendika olarak üyelerimizle düşünüyor, üyelerimizle güçleniyoruz. Yaptığımız anlaşma ile binlerce üyemizin düşük ücretle uzlaştırmacılık eğitimi almasını sağladık. Ülkemiz adaletine katkıda bulunmak, adaletin herkese eşit bir şekilde ulaştırılması derdindeyiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, İstanbul Aydın Üniversitesi ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde düzenledikleri uzlaştırmacılık eğitimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kimseyi ötekileştirmeden, kamu görevlilerinin penceresinden bakarak sendikacılık yaptıklarını kaydeden Yanbaz, sendika üyelerine yönelik hizmetlere hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

İNDİRİMLİ EĞİTİM, KİTAP DESTEĞİ

Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak üyelerimizle düşünüyor, üyelerimizle güçleniyoruz. Bu kapsamda İstanbul Aydın Üniversitesi ile uzlaştırmacılık eğitimi anlaşması yaparak üyelerimizin düşük ücretle eğitim almasını sağladık. Şubelerimiz üzerinden yaptığımız anlaşmalarla şu anda ülkemizin dört bir yanında binlerce üyemiz eğitime giriyor. Bununla da yetinmedik. Üyelerimiz için alanında uzman kişilerin yer aldığı komisyona konu anlatımlı ve testlerden oluşan kitap hazırlattık. Şu anda piyasada uzlaştırmacılıkla ilgili bir kaynak yok. Tek kaynak bizim kitabımız. Bu kitaplar şubelerimiz tarafından kursiyerlere dağıtıldı. Bundan sonra da üyelerimize ve kamu görevlilerimize yönelik çalışmalarımız hızla devam edecek” dedi. 

ÜLKEMİZ ADALETİNE KATKIDA BULUNUYORUZ

Büro Memur-Sen üyelerinin adaletli bir şekilde davranarak uzlaştırmacılık süreceğine katkı sunacağını vurgulayan Yanbaz, “Uzlaştırmacılık ülkemiz için çok önemli. Çünkü adliyelere her gün binlerce dosya geliyor. Uzlaştırmacılık ile adliyelerdeki iş yükü şüphesiz azalacak. Uzlaşma ile kaybeden taraf olmayacak, herkes kazanacak. Kadim medeniyetimizde uzlaşmanın alt yapısı zaten mevcut. Ülkemiz adaletine katkıda bulunmak, adaletin herkese eşit bir şekilde ulaştırılması derdindeyiz. Uzlaştırmacılık ile mağdur ve müştekinin mağduriyetleri giderilecek, şüpheli de adli sicilini lekelemeden kanun ve adalet ilkelerinden yararlanacak. Eğitim verdiğimiz üyelerimiz de adaletli bir şekilde davranarak sürece katkı sunacak. Bundan sonra da ülkemiz adaletine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans