DUYURULAR
Yanbaz: Uyanışın Simgesi, Mazlumların Umuduyuz

Yanbaz: Uyanışın Simgesi, Mazlumların Umuduyuz


Çay TV’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Uyanışın simgesi, mazlumların umuduyuz. Pazar günü Tandoğan Meydanı’nda düzenleyeceğimiz mitingde bir kez daha Kudüs’ün, Filistin’in yanında olduğumuzu haykıracağız. Tüm halkımızı mitinge bekliyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Çay TV’de canlı olarak yayınlanan 25. Saat adlı programa konuk oldu. Sunucu İbrahim Eksilmez’in sorularını cevaplayan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, gündemi değerlendirdi.

Genel Başkan Yanbaz, Büro Memur-Sen olarak Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunun en büyük sendikası olduklarını ve hizmet kolundaki kamu görevlilerini temsil ettiklerini belirtti. Yıllarca yetkili olan sendikaların kamu görevlileri için hiçbir kazanım üretemediğini kaydeden Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla kazanımların elde edildiğini söyledi. Yanbaz, “Her platformda kamu görevlilerimizin hakları için mücadele ediyor, kazanım üretiyoruz. 4/C'lilerin 4/B kadrosuna alınacak olması da sendikamız Büro Memur-Sen'in kazanımıdır. Uzun yıllar bunun için mücadele ettik, emek harcadık ve kazandık. Hayırlı olsun” dedi.

Türkiye’nin bölgesinde lider ülke konumunda olduğunu vurgulayan Yanbaz, “Artık eski Türkiye yok. Artık batıdan izin alan bir Türkiye yok. Kendine yapılan operasyonları seyreden bir ülke yok artık. 2016 yılında ülkemize 16 tane operasyon yapıldı. En büyüğü ise 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Çok şükür hepsini bertaraf ettik. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunların her zaman karşısında olduk. Sendika olarak ülkemizin yanında yer alıyor, daha da ilerlemesi için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardından Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak ilk tepkiyi gösterdiklerini anlatan Yanbaz, “ABD’nin bu kararını tanımıyor ve kınıyoruz. Bu karara ilk tepkiyi koyan sivil toplum kuruluşları olduk. Hemen ABD Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaptık. Ardından Hacı Bayram Camii’nde Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu haykırdık. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak her zaman haklının yanındayız. Uyanışın simgesi, mazlumların umuduyuz. Pazar günü de Tandoğan Meydanı'nda düzenleyeceğimiz mitingde bir kez daha Kudüs'ün, Filistin'in yanında olduğumuzu haykıracağız. Tüm halkımızı mitinge bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans