DUYURULAR
Yanbaz: Ülkesi İçin Çalışan Kamu Görevlilerinin Sorunları Çözülmeli

Yanbaz: Ülkesi İçin Çalışan Kamu Görevlilerinin Sorunları Çözülmeli


İŞKUR’daki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin değerlendirildiği çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Ülkemiz ve milletimiz için alın teri döken, en iyi hizmeti sunmak için var gücüyle çalışan İŞKUR personelinin sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Kurum yöneticileri de kamu görevlilerimiz için ellerinden geleni yapmalıdır” dedi.

Toplu Sözleşmeye hazırlık çalışmaları kapsamında Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) görev yapan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin alınması için çalıştay yapıldı. Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ve kamu görevlileri katıldı. Toplantıda öncelikli olarak çözüme kavuşturulması gereken sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

TALEPLERİ TOPLU SÖZLEŞME MASASINA TAŞIYACAĞIZ

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, İŞKUR çalışanlarının ülkemiz, milletimiz için alın teri döktüğünü, en iyi hizmeti sunmak için var gücüyle çalıştığını vurguladı. Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini çözüme kavuşturmak için biz de gereken hassasiyeti ve girişimleri gerçekleştiriyoruz. Kurum yöneticileri de ülkemiz ve milletimiz için çalışan, alın teri döken kamu görevlilerimiz için ellerinden geleni yapmalıdır. 1 Ağustos’ta Kamu İşveren Heyeti ile masaya oturduğumuzda, 3.Dönem Toplu Sözleşmesinin çalışma konularının tamamı çözüme kavuşturulmuş, kesin hüküm içerenler ise kazanıma dönüşmüş olmalı. Büro Memur-Sen olarak, 4. Dönem Toplu Sözleşme’ye taşıyacağımız tekliflerimiz bu kapsamda olacak” dedi.

SINAVLAR ACİLEN AÇILMALI

İŞKUR il müdürü ve il müdür yardımcısı kadrolarına kurum içerisinden atama yapılması gerektiğini ifade eden Yanbaz, kurum içi dayanışma ve çalışma barışının sağlanması adına görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının iki yılda bir düzenli olarak yapılması gerektiğini söyledi. İş ve meslek danışmanı (İMD) sertifikası bulunan kurum personelinin boş bulunan İMD kadrolarına atamalarının yapılması gerektiğini kaydeden Yanbaz, “Bütün memurlar veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosuna, yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personel ise sınavsız olarak memur kadrosuna geçirilmelidir. Tüm kamu görevlilerinin ek gösterge oranları artırılmalıdır. 666 Sayılı KHK ile kaldırılan ikramiyelerin ödenmesiyle ilgili kazanılmış dava kararları var. Bu kararlar doğrultusunda ikramiyeler en kısa zamanda ödenmelidir” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans