DUYURULAR
Yanbaz: Türkiye ile Dünya Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’siz Olmaz

Yanbaz: Türkiye ile Dünya Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’siz Olmaz


​Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile yaptığı görüşmede, “Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak kamu görevlilerimiz, milletimiz, ülkemiz ve mazlumlar için mücadele ediyoruz. Türkiye, hatta dünya Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’siz olmaz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Diriliş Sürecinde Sendikal Duruşumuz” temasıyla Bitlis’te düzenlenen bölge toplantısının ardından Şanlıurfa’ya geçerek ilde temaslarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ilk olarak Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile görüştü. Genel Başkan Yanbaz’a Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya, Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut ile şube yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

TÜRKİYE, MEMUR-SEN VE BÜRO MEMUR-SEN’SİZ OLMAZ

Vali Erin ile yapılan görüşmede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Büro Memur-Sen’in ve Memur-Sen’in erdemliler hareketi olduğunu belirtti. Kuruldukları yıldan itibaren üyelerinin ve tüm kamu görevlilerinin ekonomik, sosyal, kültürel ve demokratik hak ve menfaatlerini adalet ve eşitlik ilkelerine göre korumak ve geliştirmek için çalıştıklarını kaydeden Vecdi Yanbaz, “Bizler sadece üyelerimiz ve kamu görevlilerimiz için mücadele etmiyoruz. Ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları için de taşın altına sadece elimizi değil, tüm bedenimizi koyuyoruz. Haksızlıklar, adaletsizlikler karşısında susmuyor, dimdik durarak mazlumların haykıran sesi oluyoruz. 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine karşı meydanlara ilk inen Büro Memur-Sen ve Memur-Sen teşkilatlarıdır. Arakan’da, Filistin’de, Suriye’de ve tüm İslam coğrafyasında akan kanın durdurulması için, oralarda mağdur insanlara yardım etmek için çalışan yine Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’dir. Tekrar belirtmek isterim ki, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak bizler kamu görevlilerimiz, milletimiz, ülkemiz ve mazlumlar için mücadele ediyoruz. Türkiye, hatta dünya Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’siz olmaz” dedi.

BÜRO MEMUR-SEN ÜZERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPMAKTADIR

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Şanlıurfa Valisi Erin, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’i yakından takip ettiğini belirtti. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in kamu görevlileri ve ülke için yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu kaydeden Vali Abdullah Erin, “Haksızlıklara karşı hep birlikte mücadele edilmelidir. En büyük görevlerin biri de sivil toplum kuruluşlarına düşmektedir. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen kamu görevlileri, ülkemiz ve milletimiz için üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Bundan sonra da yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yanbaz, ildeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini de Vali Erin’e ileterek sorunların çözüme kavuşturulmasını, taleplerin karşılanmasını istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, beraberindeki heyetle birlikte Vali Abdullah Erin’in ardından ‪Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ve Sosyal Güvenlik Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü’yü ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

İldeki kamu görevlileriyle de çalıştıkları birimlerde görüşen Genel Başkan Vecdi Yanbaz, sorunları dinleyerek toplu sözleşme sürecini anlattı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans