DUYURULAR
Yanbaz: Türkiye, Hainle Masumu Ayırabilecek Birikime Sahiptir

Yanbaz: Türkiye, Hainle Masumu Ayırabilecek Birikime Sahiptir


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, OHAL Komisyonu Başkanı Selahaddin Menteş’i ziyaret etti. Görüşmede konuşan Yanbaz, “Türkiye, ihanetin tasfiyesi ile masumların göreve iadesini aynı anda gerçekleştirecek birikime ve bunun için gereken ortak aklı yürütme kapasitesine sahiptir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Feyim Bingöl, Olağanüstü Hal (OHAL) Komisyonu Başkanı Selahaddin Menteş ile görüştü. Görüşmede Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele, kamudan yapılan tasfiyeler ve göreve iadeler konuları değerlendirildi.

FETÖ, MİLLETE HESAP VERMELİDİR

Türkiye, büyük bir ihanet sürecini geride bıraktığını, bir işgal girişimi atlattığını belirten Yanbaz, “Milletin bütün duygularını sömüren bir yapı yüz yılın ihanetine imza atmıştır. Milletin topu, tüfeği, uçağıyla millete savaş açacak kadar hainlik içerisinde olan FETÖ, millete hesap vermelidir. Namlusunu millete çeviren herkesten tek tek hesap sorulması son derece önemli ve vicdani bir sorumluluktur. Türkiye, ihanetin tasfiyesi ile masumların göreve iadesini aynı anda gerçekleştirecek birikime ve bunun için gereken ortak aklı yürütme kapasitesine sahiptir” dedi.

MAĞDURİYETE İZİN VERİLMEMELİ

FETÖ ve terör örgütleriyle bağlantısı olanların kamudan tasfiyesinin vicdani bir mesele olduğunu belirten Yanbaz, “Türkiye’nin demokratik ve hukuki birikimi asıl suçlulara cezasını verecek yeterliliğe sahiptir. Unutulmalıdır ki; tasfiye edilenler arasında bir tek masumun olmaması; FETÖ’cülerin tasfiyesi kadar önemlidir. FETÖ ile mücadelede yeni mağduriyetlere kapı aralanmamalı, suçsuzluğu tespit edilen herkes görevine iade edilmelidir. Bu konuda Büro Memur-Sen olarak, komisyon çalışmalarına desteğimizi her zaman sürdüreceğiz. Büro Memur-Sen olarak bu çerçevede; FETÖ ile bağı olmadığı herkesçe bilinen herkese hak arama süreçlerinde katkı vereceğiz. Bir kişi dahi olsa mağduriyete yol açılmamalıdır. Bu FETÖ ile mücadelede son derece önemlidir” diye konuştu.

OHAL Komisyonu Başkanı Menteş, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, Büro Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Menteş, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, “Büyük bir badire atlattık. Şimdi ülke olarak bir hukuki sürecin içerisindeyiz. Komisyon olarak, buradaki amacımız, hainlerle masumların ayırt edilmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans