DUYURULAR
Yanbaz: Tüm Sözleşmeliler Kadroya Alınmalı

Yanbaz: Tüm Sözleşmeliler Kadroya Alınmalı


Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) görev yapan sözleşmeli eczacılarla bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlileri arasında ayrım yapılmasını asla kabul etmiyoruz. Bizim için 4/A, 4/B ve 4/C ayrımı yoktur. Kamudaki ayrım ortadan kaldırılmalı, sözleşmeli personelin tamamı kadroya alınmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen, SGK Ankara İl Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi’nde çalışan sözleşmeli eczacılar ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, 5 Nolu Şube Başkanı Rafettin Eker, şubelerin yönetim kurulu üyeleri, SGK Ankara İl Müdür Yardımcısı Tuncay Doğan, Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Aydın Türkmen ve Büro Memur-Sen üyeleri katıldı. SGK’daki kamu görevlilerinin özlük hakları, yaşadığı sıkıntılar, talep ve beklentileri ele alındığı toplantıya katılan sözleşmeli eczacıların yüzde 90’ı hak mücadelesine destek vermek için Büro Memur-Sen’e üye oldu.

İDEOLOJİK DEĞİL, HİZMET ZEMİNLİ SENDİKACILIK YAPIYORUZ

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, önemli açıklamalarda bulundu. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in ideolojik sendikacılığı reddeden, tüm memurların özlük haklarını korumayı amaç edinen bir teşkilat olduğunu vurgulayan Yanbaz, “Kamu görevlileri adına elde edilen kazanımların tamamında bizim imzamız var. Özlük noktasında sayısız kazanımlara imza atmış bir teşkilatız. Kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini her platformda dile getiren, çözüm üreten bir teşkilatız. Bu nedenle kamu görevlileri ideolojik sendikacılık yapanları değil, hizmet üretenleri tercih ediyor” dedi.

AYRIM ORTADAN KALKMALI, SÖZLEŞMELİLERE KADRO VERİLMELİ

Kamu görevlileri arasında ayrım yapılmasını asla kabul etmediklerinin altını çizen Yanbaz, “Bizim için 4/A, 4/B ve 4/C ayrımı yoktur. Bizim nazarımızda bütün kamu görevlileri eşit statüye sahip. Kamudaki ayrım da ortadan kaldırılmalı, sözleşmelilerin tamamı kadroya alınmalı. Bu yapı değişmeli. Bizim girişimlerimiz ile sendikalı olan 4/C’lilerin daha sonra maaşlarında iyileştirme yapılmasını sağladık. Kamu görevlileri arasında statü farkı ortadan kaldırılmalıdır. Tüm 4/B ve 4/C’liler kadroya alınmalıdır. İnşallah tüm sözleşmelilerin kadroya alınmasını sağlayacağız. Bu süreçte üyelerimizin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİKTEN VAZGEÇMEMELİYİZ

Toplantıda birlik ve beraberliğin önemine de dikkat çeken Yanbaz, “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Emperyalist yapılar Türkiye üzerinde her gün yeni bir operasyon denemesinde bulunuyor. Millet olarak, birliğimize ve kardeşliğimize tutunarak her türlü zorluğun altından kalkacağız. Kamu görevlileri, işçiler, işsizler, gençler; dünya mazlumları Büyük Türkiye’den beklenti içerisinde. Gücümüzü kaybedecek etkenleri ortadan kaldırmalı, daha yaşanabilir bir Türkiye’yi hep birlikte inşa etmeliyiz” şeklinde konuştu.  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans