DUYURULAR
Yanbaz: Toplu Sözleşme’de Tekliflerimiz Kazanıma Dönüşecek

Yanbaz: Toplu Sözleşme’de Tekliflerimiz Kazanıma Dönüşecek


Kayseri Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “15 Temmuz ve 16 Nisan Referandumunda en büyük sorumluluğu Büro Memur-Sen ve Memur-Sen alarak görevini yerine getirdi. Şimdi hükümet, kamu görevlilerinin rahat bir nefes alması için sorumluluğunu yerine getirmelidir. Toplu sözleşme masasında tekliflerimiz kazanıma dönüşecektir” dedi.

Toplu sözleşmeye hazırlık çalışmaları kapsamında Kayseri’de bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl,  Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Muzaffer Göksu, 2 Nolu Şube Başkanı Talip Şahin ve şubelerin yönetim kurulu üyeleri Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın yanı sıra ildeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Kurumlarda görev yapan kamu görevlileriyle bir araya gelen Yanbaz ve beraberindeki heyet, sorun ve talepleri dinledi. Büro Memur-Sen heyeti, kurum yetkilileriyle de görüşerek, kamu görevlilerinin talepleri üzerine istişarelerde bulundu. Genel Başkan Yanbaz, kurum ziyaretlerinin ardından katıldığı Kayseri Genişletilmiş İl Divan Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

KAMU GÖREVLİLERİNE RAHAT BİR NEFES ALDIRMALIYIZ

Büro Memur-Sen teşkilatının 15 Temmuz hain darbe girişimine geçit vermediğini belirterek, “15 Temmuz’un nöbetçisi, 16 Nisan’ın evetçisi olduk. Türkiye’nin makus tarihinde yaşadığı kötü olayları bir daha yaşamaması için değişime ihtiyaç olduğunu düşündük. 2 ay boyunca 350 belde de gerçekleştirdiğimiz toplantılarda neden Evet denilmesi gerektiğini anlattık. İşte biz sorumluluklarımızın gereğini yerine getirdik. Şimdi sıra siyasi iradedir. Kamu görevlilerimizin haklı talepleri karşılanmalıdır. Çünkü kamu görevlileri ülkesi ve milleti için çalışmaktadır. Kamu görevlilerinin rahat bir nefes alması için de atılması gereken adımlar vardır. Toplu sözleşme masasında tekliflerimiz kazanıma dönüşecektir” dedi.

4/C’LİLERİN MAĞDURİYETİ SON BULMALI

4/C’lilerin uğradığı haksızlıkların giderilmesi için sendika olarak kesintisiz mücadele verdiklerini belirten Yanbaz, “4/C’lilerin sendikalara üye olabilmesini, toplu sözleşmede ücretlerinin artırılmasını, ücretsiz doğum izni ve süt iznini verdiğimiz mücadele ile kazandık. Şimdi de kazandığımız davayla 4/C’li kardeşlerimizin 36 aya kadar ücretli hastalık izni kullanabilmesinin yolunu açtık. 4/C’lilerin tüm sorunlarının çözüme kavuşturulmasının tek yolu kadrodur. 4/C’li kamu görevlilerimize uygulanan adaletsizliklerin tamamının giderilmesi için 4/C’liler kadroya geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

KAMU GÖREVLİLERİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMALI

SGK’da çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin karşılanması gerektiğini vurgulayan Yanbaz, “SGK, tüm vatandaşlarımızı doğumdan ölüme kadar yakından ilgilendirmektedir. Yaklaşık 80 milyona kesintisiz hizmet veren SGK’daki kamu görevlilerimiz en iyi haklara sahip olarak çalışmayı hak ediyor. SGK personeli alanında yetişmiş kişilerdir. Kurumda çalışmak için mevzuata hakim olmak gerekiyor. Yapılan işlemlerde hata oluşmaması için yıllardır aynı birimde çalışan personel var. Bunun için sosyal güvenlik uzmanlığı kadrosu oluşturulmalıdır. İkramiyeler ve fazla mesai ücretleri ödenmelidir. Ek ödeme oranları arttırılmalıdır. 4/B’liler mutlaka kadroya geçirilmelidir. Tüm bu hakları elde edinceye kadar mücadelemiz sürecektir” diye konuştu.

Yanbaz ve beraberindeki heyet SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, TÜİK Kayseri Bölge Müdürü İbrahim Esenkar, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Adalet Komisyonu Başkanı Dursun Büyükbaş, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Defterdarlık Muhasebe Müdürü Cemil Yılmaz, Milli Emlak Müdürü Sadun Yetkin, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Ramazan Esen’i ziyaret etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans