DUYURULAR
Yanbaz: Tekliflerimizi Kazanıma Dönüştüreceğiz

Yanbaz: Tekliflerimizi Kazanıma Dönüştüreceğiz


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz “4’üncü Dönem Toplu Sözleşme, 16 Nisan’da ‘Evet’ ile yolu açılan Yeniden Büyük Türkiye’nin ilk imtihanı olacak. Sorunlarımızı çözmek, beklentilerimize karşılık bulmak, tekliflerimizi kazanıma dönüştürmek için masada olacağız. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak vereceğimiz mücadele ile önceki yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda kazanıma imza atacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Şube, üyelerine yönelik iftar programı düzenledi. Programa Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel, Büro Memur-Sen Ankara Şube Başkanları, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki Büro Memur-Sen üyeleri katıldı. Ankara Vali Yardımcısı Hasan Ersan, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Mahmut Sütcü, Kamu İhale Kurumu Başkan Vekili Şinasi Candan, önceki dönem Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, SGK Daire Başkanı Uğur Ünalan, Guyader Genel Başkanı Ömer Ali Şenol ve çok sayıda bürokrat da Büro Memur-Sen'i yalnız bırakmadı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, programda yaptığı konuşmada Ramazan Ayı’nın önemine değindi. Ramazan Ayı’nın sevgi ve hoşgörü ayı olduğunu belirten Genel Başkan Yanbaz, “Ramazan Ayı’nı fırsat bilmeli ve vicdan muhasebemizi mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Bu ayda komşular, ihtiyaç sahipleri ve kimsesizler daha çok hatırlanmalıdır. Bu kutlu zaman dilimleri paylaşmak, anlamak, darda olanın imdadına koşmak için büyük bir fırsat olarak görmeliyiz” dedi.

YENİ SORUMLULUKLAR ÜSTLENDİK

Sendikal mücadelelerinin merkezinde insan olduğunu kaydeden Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in bir sevda, sancı, kaygı, hak ve özgürlük hareketi olduğunu vurguladı. Bu duruş sayesinde diğer kurumlarda olduğu gibi Maliye Bakanlığı’nda ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda da yetkili sendika olduklarını hatırlatan Yanbaz, “Ortaya koyduğumuz verimli çalışmalar ve kamu görevlilerimizin tercihi ile Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda lider sendika olduk. Kamu görevlilerimizin hakları için mücadele eden, kazanım üreten Büro Memur-Sen olarak, bakanlıkta 4 bin 89, Gelir İdaresi Başkanlığı’nda 8 bin 233 üye ile yetkili sendika olma başarısını elde ettik. Biz üye sayımızı arttırırken diğer sendikaların üye sayılarında düşüş oldu. Bu başarının mimarlarına ve gönül erlerine yürekten teşekkür ediyorum. Yetkili olmamız bizim yavaşlamamız anlamına gelmiyor. Yetkiyi aldık, yeni sorumluluklar üstlendik. Şimdi geçmişte olduğundan daha fazla koşacak, daha fazla terleyecek, daha fazla efor sarf edeceğiz. Bundan sonra elde edeceğimiz kazanımlarla Maliye Bakanlığı’nda ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda sendikamızın bayrağı her zaman zirvede dalgalanacak” diye konuştu.

SINAVLAR ACİLEN AÇILMALI

Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılması için büyük gayret gösterdiklerini kaydeden Yanbaz, verdikleri mücadele sonrasında Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın sınavların açılacağı müjdesini verdiğini aktardı. Sınavların en kısa zamanda açılması gerektiğinin altını çizen Yanbaz, “Sınavların açılacağı müjdesini aldıktan sonra bu gelişmenin kazanıma dönüşmesini bekliyoruz. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda çalışan kamu görevlilerinden aranılacak şartları taşıyanların Gelir Uzmanı ve Defterdarlık Uzmanı kadrolarına atanabilmeleri için Kurum İçi Özel Uzmanlığa Geçiş Sınavları acilen açılmalıdır. Maliye Bakanı Naci Ağbal, bizim ısrarlı çalışmalarımız sonucunda sınavların açılacağı müjdesini vermişti, şimdi bu sürecin hızlandırılması ve sınavların en yakın zamanda açılması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN HAKLARINI İSTEYECEĞİZ

Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarını kapsayacak mali ve özlük aklarının belirleneceği 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmenin Ağustos ayında başlayacağını hatırlatan Yanbaz, tüm kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacaklarını söyledi. Toplu sözleşmeye taşıyacakları maddeleri düzenledikleri çalıştaylarla belirlediklerini açıklayan Yanbaz, “4’üncü Dönem Toplu Sözleşme 16 Nisan’da ‘Evet’ ile yolu açılan Yeniden Büyük Türkiye’nin ilk imtihanı olacak. Sorunlarımızı çözmek, beklentilerimize karşılık bulmak, tekliflerimizi kazanıma dönüştürmek için masada olacağız. Diklenmeden dik durarak kamu görevlilerimizin haklarını isteyeceğiz. Kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını daha iyi konuma getirmek için mücadele edeceğiz. Ekonomik gelişmişlikten, refah artışından pay isteyeceğiz. Ayağı yere sağlam basan taleplerimizin hayata geçirilmesi için ter akıtacağız. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak vereceğimiz mücadele ile önceki yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda kazanıma imza atacağız” dedi.

DAHA FAZLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel, programa katılan herkese teşekkür etti. Maliye Bakanlığı’nda ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda yetkili sendika olmanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirten İlhami Yücel, “Yetkili olmasak da kamu görevlilerimizin haklarını her platformda gündeme getirdik mücadele ettik. Bizim mücadelemizi gören Maliye ve Gelir İdaresi’ndeki arkadaşlarımız bize güvenerek yetkili olmamızı sağladı. Bizleri zirveye taşıyan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bundan sonra daha fazla mücadele edecek, gece gündüz demeden kazanım üretmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bir ve beraber olarak daha güzel günleri hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti, semazen gösterisi ve plaket takdimi ile sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans