DUYURULAR
Yanbaz: Sözleşmeli Personel Kadroya Geçirilmelidir

Yanbaz: Sözleşmeli Personel Kadroya Geçirilmelidir


SGK’da görev yapan 4/B’lilerle toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Çalışma hayatını düzenleyen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kendi personelini görmüyor olması asla kabul edilemez. Tüm sözleşmeli personel kadroya geçirilmelidir. Bu konuda ısrarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) görev yapan 4/B’li kamu görevlileriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda sözleşmeli kamu görevlilerinin sorun ve talepleri değerlendirildi.

SÖZLEŞMEDEN KAYNAKLANAN SORUNLAR VAR

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, “4/B’lilerin sözleşmeden kaynaklanan sorunları var. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda bu sorunları tek tek tespit ettik ve hazırlıklarımızı tamamladık. Bu kapsamda 4. Dönem Toplu Sözleşme konularını belirledik. Talepleri toplu sözleşme masasına taşımak için artık gün sayıyoruz. Masadan çözüm çıkması için mücadele edeceğiz. Sorunların temelinde kadro verilmemesi yatmaktadır. Sözleşmeliler için değişmez talebimiz kadro verilmesidir” diye konuştu.

ÇALIŞANLAR ARASINDA AYRIM KABUL EDİLEMEZ

Kamu görevlileri arasında ayrım gözetilmeden durumlarında iyileştirme yapılması gerektiğini ifade eden Yanbaz, “Bilinmesini isteriz ki kamu görevlilerinin taleplerinin karşılanmadığı, beklentilerimize uymayan hiçbir toplu sözleşme metnini kabul etmeyeceğiz. İçi dolu olmayan bir metni asla imzalamayız. Sözleşmeli personelin kadro talebi mutlaka karşılanmalı, yaşanan sorunlara kökten çözüm bulmak kadro verilmesinden geçmektedir” şeklinde konuştu.

KADRO VERİLİRSE SORUNLARI ÇÖZÜLÜR

“Çalışma hayatını düzenleyen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kendi personelini görmüyor olması asla kabul edilemez” diyen Yanbaz, “Tüm sözleşmeli personel kadroya geçirilmelidir. Bu konuda ısrarımızı sürdüreceğiz. Tayin hakkı olmayan, görevde yükselme şansı bulunmayan, ailesinden ayrı yaşamak zorunda kalan, doğum, ölüm ve ücretsiz izin hakları kadrolu memurdan farklı olan 4/B’liler kadro müjdesi verilmesi için çaba sarf ediyoruz. 4/B’lilerin mali ve sosyal hakları düzeltilmelidir. Herkes bilmelidir ki, sendika olarak bu kardeşlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. 4/B’lilere kadro bizim kırmızıçizgimizdir. Kadro mücadelesinden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.”

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans