DUYURULAR
Yanbaz: Son Kale Türkiye’mizin En Sağlam Burçlarıyız

Yanbaz: Son Kale Türkiye’mizin En Sağlam Burçlarıyız


Bayburt’ta yapılan bölge toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Haksızlıklarla kaynayan Ortadoğu’nun son kalesi lider ülkemiz Türkiye’dir. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak her zaman ülkemizin yanında yer alarak son kale Türkiye’mizin dimdik ayakta duran burcu olmaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen’in “Diriliş Sürecinde Sendikal Duruşumuz” temasıyla düzenlediği bölge toplantıları devam ediyor. Bölge toplantılarının dördüncüsü Bayburt’ta yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Şube Başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, özelde kamu görevlilerinin ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini koruduklarını ve geliştirdiklerini, genelde ise Türkiye’de ve dünyada cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı durduklarını söyledi. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak mazlumun ve mağdurun yanında, zalimin karşısında dimdik yer aldıklarını kaydeden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, yanan gönüllere su, sessiz çoğunluğun haykıran sesi olduklarını vurguladı.

SON KALE TÜRKİYE’MİZİN EN SAĞLAM BURÇLARIYIZ

Ortadoğu’da ve dünyada yaşanan zalimliklere karşı gür bir şekilde tepkisini ortaya koyan Türkiye’nin ilerlemesi ve güçlenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Yanbaz, “Bir yandan Irak, Suriye, diğer yandan Filistin, Arakan. Karanlık güçler ve Batı tarafından İslam coğrafyası, Ortadoğu sürekli karıştırılmakta, kan gölüne çevrilmektedir. Ortadoğu’da yaşananlar dikkate alındığında, ülkemizin ayakta kalması bölge ve İslam ümmeti için çok önemlidir. Yaşanan vahşetlere sesini çıkartan tek ülke Türkiye’dir. Türkiye, haksızlık ve adaletsizlik karşısında dik duruş sergileyen tek ülkedir. Bunun için son kale Türkiye’dir. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen ise son kale Türkiye’mizin dimdik ayakta durması için mücadele eden en sağlam burçlarıdır. Ülkemizin dik durmasını istemeyen hainler, ülkemizi karıştırmak istemektedir. Ancak bizler buna müsaade etmeyeceğiz. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak her zaman ülkemizin yanında yer alarak son kale Türkiye’mizin dimdik ayakta duran burcu olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin yanında yer almaya devam edecek, haksızlıklar ve adaletsizlerin giderilene kadar mücadele edeceğiz” dedi.

HAİNLERE FIRSAT VERMEDİK

Toplu sözleşme sürecini değerlendiren Yanbaz, uzlaşma ile imzalanan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmenin en kapsamlı toplu sözleşme olduğunu belirtti. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak 258 kazanıma imza attıklarını hatırlatan Yanbaz, “258 kazanım şu ana kadar imzalanan en fazla kazanımdır. Alınan zam oranı ise bugüne kadar alınan en iyi ikinci zam oranıdır. Toplu sözleşmede dik duruşumuz ve mücadelemiz kamu işveren heyetinin teklifini 4.5 puan arttırmasını sağladı. Bu şekilde iki yıl için kümülatif olarak yüzde 17,5 üzerinde uzlaşı sağladık ve toplu sözleşmeyi imzaladık. Toplu sözleşmeyi hakem heyetine bırakmadık. Çünkü toplu sözleşme sürecinin hakem heyetine kalması demek ülke ekonomisinde olumsuz bir havanın oluşması anlamını taşıyacaktı. Süreç uzayacak, hazırda bekleyen fırsatçılar devreye girecek, kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin kredi notunu düşerek, 15 Temmuzun üst aklı Türkiye’de ekonomik buhran var manşetlerine sarılacaktı. Biz buna müsaade etmedik, hainlere fırsat vermedik. Biz Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak, ülkemiz ne zaman dar boğaza girdiyse elimizi değil başımızı taşın altına koyan teşkilatız. Bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın ardından genel başkan yardımcıları sekretaryalarıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında şube başkanları ve şube başkan yardımcılarına bilgi verdi.

Memur-Sen İl Başkanı Fikret Özbey ve Büro Memur-Sen İl Başkanı Hamdi Okur’da ilde yapılan çalışmalar hakkında birer konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra kişisel gelişim ve iletişim uzmanı, Büro Memur-Sen eski Genel Başkan Yardımcısı Nail Uslu, katılımcılara sendikacılık üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Şube başkanlarına sertifika verilmesiyle toplantı sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans