DUYURULAR
Yanbaz: Sivil Memurlara Psikolojik Baskı Yapılmamalı

Yanbaz: Sivil Memurlara Psikolojik Baskı Yapılmamalı


Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki sivil memurların ölümleriyle ilgili konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sivil memurlar, polislerimizle omuz omuza görev yapmakta ülkemize ve milletimize hizmet etmektedir. Sivil memurlara psikolojik baskı yapılmamalı, hayatlarıyla oynanmamalıdır. Büro Memur-Sen olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sivil memurların yanında yer almaya, onların haklarını haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki sivil memurların ölümleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, hayatını kaybeden sivil memurlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Yaşanan ölümlerin sivil memurların zor şartlarda ve psikolojik baskıya maruz kalarak çalıştığının göstergesi olduğunu belirten Vecdi Yanbaz, sendika olarak yaşanan olumsuzlukların peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Yanbaz, “Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak ülkemizin dört bir yanında çalışan sivil memur kardeşlerimiz ülkemize ve milletimize hizmet etmektedir. Sivil memur kardeşlerimiz, maalesef unvanları dışında görevlerde çalıştırılmaktadır. Sivil memurlara unvanlarının dışında görev verilemeyeceğiyle ilgili kazandığımız davalar var. Hukuka aykırı verilen görevlere itiraz eden sivil memurlar maalesef psikolojik baskıya maruz kalıyor. Bu konuda çok sayıda şikayet alıyoruz. Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı gönderdik” dedi.

Psikolojik baskının suç olduğunu vurgulayan Yanbaz, “Sivil memurlara psikolojik baskı yapılmamalı, hayatlarıyla oynanmamalıdır. Sivil memurlar kimsesiz ve sahipsiz değildir. Diğer taraftan kurum personeline psikolojik eğitim desteği verilmelidir. Büro Memur-Sen olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sivil memurların yanında yer almaya, onların haklarını haykırmaya devam edeceğiz. Kimden gelirse gelsin haksızlıklarla ve adaletsizliklerle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

SİVİL MEMURLARA BASKI YAPILMAMASI İÇİN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖNDERİLEN YAZI İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans