DUYURULAR
Yanbaz: Sıra Havacılık Tazminatı Oranının Arttırılmasında

Yanbaz: Sıra Havacılık Tazminatı Oranının Arttırılmasında


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ile havacılık tazminatı hakkında görüştü. Daha sonra kurumdaki kamu görevlileriyle toplantıda bir araya gelen Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak toplu sözleşmede havacılık tazminatını kazandık. Yılbaşından itibaren havacılık tazminatı ödenmeye başlanacak. Durmak yok. Şimdi sıra havacılık tazminatı oranının arttırılmasında” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ile makamında görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Yıldırım Akbaba ile Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Ömür Demirgüneş eşlik etti. Görüşmede havacılık tazminatı üzerine değerlendirilmelerde bulunuldu.

MAĞDURİYETİNE SON VERMEKTEN MUTLUYUZ

Havacılık tazminatının meteoroloji çalışanlarına hayırlı olmasını dileyen Genel Başkan Vecdi Yanbaz, toplu sözleşmede elde ettikleri kazanımla meteoroloji çalışanlarının mağduriyetine son vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. Yanbaz, yeni kazanımlarla kamu görevlilerinin yüzünü güldürmeye devam edeceklerini vurguladı.

BÜRO MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR

Meteoroloji Genel Müdürü Güneş ise, Büro Memur-Sen’in havacılık tazminatını kazanmak için verdiği mücadelenin takdire şayan olduğunu belirterek Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’a ve ekibine teşekkür etti. Güneş, havacılık tazminatının herkese eşit dağıtılması için gerekli çalışmaların tamamlandığını kaydetti.

Genel Müdür İsmail Güneş, günün anısına Genel Başkan Yanbaz’a plaket takdim etti. Vecdi Yanbaz da Güneş’e tesbih hediye etti.

ATATÜRK’ÜN ODASINA ZİYARET

Görüşmenin ardından Yanbaz ve Güneş, beraberlerindeki heyetle birlikte genel müdürlük binasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı planlarını hazırladığı odayı ziyaret etti. Yanbaz, odada incelemelerde bulunarak duygularını yazdığı ziyaretçi defterini imzaladı. 

SIRA TAZMİNAT ORANININ ARTTIRILMASINDA

Genel Başkan Yanbaz ve beraberindeki heyet daha sonra kurumdaki kamu görevlileriyle toplantıda bir araya geldi. Vecdi Yanbaz, kamu görevlileri tarafından alkışlarla karşılandı. Kamu görevlilerine teşekkür eden Yanbaz, toplantıda bir konuşma yaptı. Havacılık tazminatı kazanımının altına imza atmaktan onur duyduğunu kaydeden Yanbaz, “Genel yetkili sendika olarak havacılık tazminatının ödenmesi için durmadan ve bıkmadan mücadele ettik. Her platformda meteoroloji çalışanlarına adaletsizlik yapıldığını vurguladık. Havacılık tazminatının ödenmesi için eylemler düzenledik. Çok şükür hep birlikte verdiğimiz mücadelenin karşılığını bu yıl yapılan 4’üncü dönem toplu sözleşmede aldık. Havacılık tazminatının ödenmesini mutabakata bağlayarak imzaladık. Tabi ki bundan sonra da durmayacağız. Havacılık tazminatı oranının arttırılması için çalışacağız. Yıllardır mağdur olan, üvey evlat yerine konulan meteoroloji çalışanlarımızın haklarını telafi edeceğiz” dedi.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, toplantının ardından Meteorolojinin Sesi Radyosu’na konuk oldu. Vecdi Yanbaz radyo programında ülke ve dünya gündemi, kamu görevlilerinin talepleri, toplu sözleşme süreci ve elde ettikleri kazanımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans