DUYURULAR
Yanbaz: Sınavların Açılmasını Sağlayacak Büro Memur-Sen’dir

Yanbaz: Sınavların Açılmasını Sağlayacak Büro Memur-Sen’dir


Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlileriyle toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sınav açılmaz diyenlere inat verdiğimiz mücadele ile Maliye Bakanından kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması sözünü aldık. Sınavların en kısa sürede açılması için elimizden geleni yapıyoruz. Sınavların açılmasını sağlayacak olan Büro Memur-Sen’dir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlileriyle sendika genel merkezinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel ve şube yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için şu ana kadar yaptıkları çalışmalara değinen Genel Başkan Vecdi Yanbaz, sınavların açılması için imza kampanyası başlattıklarını ve toplanan imzaları Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ilettiklerini hatırlattı. Yaptıkları tüm görüşmelerde sınavların açılması gerektiğini vurguladıklarını kaydeden Vecdi Yanbaz, yaptıkları twitter eylemi ile sınavları ülke gündemine taşıdıklarını belirtti.

Yanbaz, “Sınav açılmaz diyenlere inat verdiğimiz mücadele sonucunda Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılacağını, kanun tasarısının Başbakanlığa gönderildiğini duyurdu. Şüphesiz bu günlere kolay gelmedik. Hepimizin emeği, alın teri var. Tüm engellemelere rağmen sınavların açılması gerektiğini akıllara kazıdık. İnşallah sınavların açılmasını sağlayacağız. Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne resmi yazı göndererek sınavların torba yasada yer almasını istedik. Sınavlar açılana kadar mücadelemize durmadan devam edeceğiz. Herkes bilmelidir ki, sınavların açılmasını sağlayacak olan Büro Memur-Sen’dir” dedi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans