DUYURULAR
Yanbaz: Şimdi Yola Revan Olma, Ekmeğimizi Büyütme Vakti

Yanbaz: Şimdi Yola Revan Olma, Ekmeğimizi Büyütme Vakti


Ankara Şube Başkanları ile istişare toplantısında bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Örgütlü olursak; ülkemiz, milletimiz, kamu görevlileri, emekçiler ve çalışanlar kazanır. Şimdi yola revan olma vakti, en ücra köşelere gitme vakti. Şimdi ekmeğimizi büyütme vakti” dedi.

Büro Memur-Sen Ankara Şube Başkanları Toplantısı Büro Memur-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl ve Ankara Şube Başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yanbaz, önemli açıklamalarda bulundu.

YOLA REVAN OLMA VAKTİ

“Hedefimiz büyük Türkiye; hayalimiz silahsız, ölümsüz yeni bir dünya, sevdamız üyelerimize kamu görevlilerine, milletimize ve mazlumlara hizmet etmek” diyen Yanbaz, şu şekilde konuştu: “Artık olumsuzluklar geride kaldı. Şimdi asıl gündemimize dönmeli, teşkilatımızı daha güçlü hale getirmeliyiz. Şöyle bir söz vardır; ‘Sadece güneşli günlerde yürürseniz, hedefinize asla ulaşamazsınız.’ Biz teşkilat olarak sadece güneşli günlerde değil, her türlü koşulda yola revan olacağız. Tek başımıza değil, bir bütün içerisinde hareket edeceğiz.”

SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BİRBİRİMİZE KENETLENMELİYİZ

Şiddet ve vandalizmin sendikacılıkta asla yeri olmadığını vurgulayan Yanbaz, Biz ülkemizin, milletimizin ve kamu görevlilerinin kaygısını taşıyor, emek, ekmek ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Kamu görevlilerinin hak ve hukukunu korumak için çalışıyoruz. Özlük haklarının iyileştirilmesi için talepleri her platforma taşıyor, çözüm üretiyoruz. Hali hazırda çözüm bekleyen birçok sorun var. Sorunları çözmek için birbirimize kenetlenmeliyiz. Üyelerimiz ve kamu görevlileri ile bir araya gelmeli, sorun ve taleplerinin yakın takibe almalıyız. Türkiye’nin dört bir yanında ayak basmadık yer bırakmamalıyız. Hedeflerimizi gerçekleştirmenin yolu buradan geçiyor” şeklinde konuştu.

EKMEĞİMİZİ BÜYÜTME VAKTİ

Büro Memur-Sen olarak, güçlü teşkilat güçlü mücadele anlayışını taşıdıklarını belirten Yanbaz, “Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, sorumluluklarımızın farkındayız. Örgütlü olmanın öneminin farkındayız. Örgütlü olursak; ülkemiz kazanır, milletimiz kazanır, kamu görevlileri, emekçiler ve çalışanlar kazanır. Şimdi yola revan olma vakti, en ücra köşelere gitme vakti. Kamu görevlilerinin tamamını bir çatı altında toplayarak, ekmeğimizi büyütme vakti” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Büro Memur-Sen Şube Başkanları tek tek söz alarak, talepleri dile getirdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans