DUYURULAR
Yanbaz: SGK’da Uzmanlığın Yolunu Büro Memur-Sen Açacaktır

Yanbaz: SGK’da Uzmanlığın Yolunu Büro Memur-Sen Açacaktır


Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) kamu görevlileriyle toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Yıllarca yetkili olan sendikalar hiçbir kazanım elde edemedi. Kamu görevlilerimizin sorunları sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla çözüme kavuşmaya başladı. Şu ana kadar çok sayıda kazanıma imza attık. SGK’daki kamu görevlilerine uzmanlığın yolunun açılması da Büro Memur-Sen sayesinde olacaktır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, SGK’daki kamu görevlileriyle sendika genel merkezinde yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül ve Mardin Şube Başkanı Ümit Unat da katıldı. Toplantının ana gündem maddesi sosyal güvenlik uzmanlığı kadrosu oldu.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, SGK’nın ülkenin bel kemiği kurumlarından biri olduğunu belirtti. Kurumun beşikten mezara tüm vatandaşlara hizmet vermesinin kurumdaki deneyimli ve başarılı kamu görevlileri sayesinde olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yanbaz, kamu görevlilerine gerekli önemin verilmesi gerektiğini söyledi.

En önemli konulardan birinin kurumda uzmanlık olduğunu vurgulayan Vecdi Yanbaz, “SGK’daki kamu görevlileri, alanında yetişmiş kişilerden oluşmaktadır. Yıllardır aynı birimde, aynı alanda çalışan kamu görevlilerimiz var. Bunun için SGK'daki kamu görevlilerine uzmanlık yolu açılmalıdır. Bu konuyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SGK’daki tüm görüşmelerimizde gündeme getiriyoruz” dedi.

SGK’da çalışan kamu görevlilerine uzmanlık yolunun Büro Memur-Sen sayesinde açılacağına dikkat çeken Yanbaz, “Yıllardır yetkili olan sendikalar kamu görevlilerimiz için hiçbir kazanım elde edemedi. Kamu görevlilerimizin haklarında bir arpa boyu yol kat edilemedi. Kamu görevlilerimizin sorunları sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla çözüme kavuşmaya başladı. Şu ana kadar çok sayıda kazanıma imza attık. En son yaptığımız 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak 258 kazanım elde ettik. İnşallah uzmanlık da sendikamız Büro Memur-Sen sayesinde olacaktır. Yeter ki inanalım ve sendikamız çatısı altında gücümüzü birleştirmeye devam edelim” diye konuştu.

Toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans